вологість:
тиск:
вітер:
Деревовидні, метельчаті та крупнолисті гортензії – справжні прикраси будь-якої ділянки
Білі, ніжно-рожеві та блакитні шапки квітів зачаровують. Однак, щоб рослини зберігали належний вигляд, їх потрібно правильно підживлювати. Ключовими є три підгодівлі. Весняна підгодівля гортензій обов’язково потрібна для росту пагонів. Підживлення гортензій для цвітіння проводять в момент формування бутонів. Нарешті – осіння підгодівля гортензій – запорука пишного цвітіння та успішної зимівлі в наступному році.
Гортензії – рослини кислих ґрунтів. Ідеальним субстратом для них є кислий торф в суміші з компостом, або перегноєм. На відміну від лохини, ці рослини позитивно ставляться до органічних добрив. Як правило, для їх посадки створюють яму 80х80 см, глибиною в пів метра, заповнену ґрунтосумішшю. У неї обов’язково додають фосфорні добрива,. Після правильної посадки кілька років гортензії підживлювати не потрібно. Однак, на 2-3 рік підгодівлі гортензій стають обов’язковими.
Навесні, для активного росту пагонів, гортензіям потрібен азот. Гортензії відмінно реагують на підживлення органікою.
Це гарантія того, що листя гортензії будуть зеленими та з великими листками, суцвіття – красивими. Закінчити підживлення органікою та азотом потрібно перед цвітінням для крупнолистих гортензій, які цвітуть на пагонах минулого року.
Блакитні та фіолетові рослини в цей час підживлюють добривами Відновлювач кольору гортензій або Агріколь для блакитних гортензій. Вміщені в них сполуки алюмінію та калію дадуть можливість квіткам поблакитніти і стати яскравішими.
Після того, як гортензії відцвітуть, у них видаляють відцвілі суцвіття, і підживлюють добривом з високим вмістом калію. Кущі закладуть прекрасне суцвіття на наступний рік.
Грунт під гортензіями обов’язково вимагає підкислення. Найкраще, 2 рази на рік, навесні та восени, вносити під кущі по 20-25 г / кв. м підкислювача на основі сірки, або препарату Тіовіт- джет. При появі ознак нестачі магнію і заліза (бліде листя, характерні плями, слабке цвітіння) – кущі поливають розчином добрива Пекацид, яке здатне швидко нормалізувати ситуацію.
Ні в якому разі, під гортензії не вносять такі добрива, як вапно і калійну селітру. Для них можна використовувати тільки кислі добрива. Підживлення метельчатих гортензій можна закінчувати пізніше, ніж крупнолистих, оскільки вони цвітуть на однорічних пагонах.

Новини рубріки

Шахрайка з Тернополя викрала понад 55 тисяч гривень з банківської картки знайомого
13 липня 2025 р. 00:04

Чи потрібно пасинкувати томати, або в цьому нема потреби
12 липня 2025 р. 23:05

Як правильно доглядати за ротовою порожниною
12 липня 2025 р. 21:39