вологість:
тиск:
вітер:
«Пакунок школяра»: батьки першокласникiв отримають 5000 гривень
Український уряд запустив програму «Пакунок школяра», яка передбачає одноразову виплату 5 тисяч гривень для батькiв першокласникiв, якi навчатимуться в очному форматi. Ця допомога не вплине на отримання iнших соцiальних пiльг чи субсидiй.
Виплата призначена для пiдготовки дiтей до школи — придбання канцелярiї, одягу чи взуття. Подати заявку на отримання коштiв можна через портал «Дiя» пiсля зарахування дитини до першого класу. Навчальний заклад передасть данi до Пенсiйного фонду, пiсля чого батьки чи опiкуни отримають сповiщення про можливiсть оформлення виплати. Для тих, хто не користується «Дiєю», передбачена можливiсть подати заяву безпосередньо до Пенсiйного фонду, вказавши рахунок для зарахування коштiв.
Мiнiстерка соцiальної полiтики Оксана Жолнович пiдкреслила, що витратити грошi можна лише в магазинах iз дитячим асортиментом або в їхнiх спецiалiзованих вiддiлах, зокрема в iнтернет-магазинах. Перелiк таких закладiв планують розширювати.
Програма також охоплює дiтей-сирiт та дiтей, позбавлених батькiвського пiклування. Їхнi законнi представники — наприклад, працiвники дитячих будинкiв сiмейного типу чи прийомних сiмей — можуть оформити виплату, якщо дитина постiйно проживає в Українi.
Інiцiатива викликала дискусiї через обмеження для дiтей, якi навчаються дистанцiйно. Близько 20% шкiл в Українi працюють онлайн, зокрема в регiонах iз високими безпековими ризиками, як-от Харкiвщина. Критики, зокрема користувачка соцмереж Тетяна Грузинська, зазначають, що програма фактично iгнорує потреби першокласникiв iз таких регiонiв. «Дiтям у Львовi чи Києвi потрiбна допомога на пiдготовку до школи, а харкiвським, якi п’ятий рiк на дистанцiйному навчаннi, — нi?» — коментує вона.
Окрiм «Пакунку школяра», Мiнiстерство освiти i науки України запровадило змiни, якi набудуть чинностi з 1 вересня 2025 року. Зокрема, дiти-переселенцi повиннi навчатися очно в школах за мiсцем фактичного проживання. Дистанцiйне навчання для них буде доступне лише за вiдсутностi вiльних мiсць у мiсцевих школах або якщо заклади не працюють очно.
Для українських школярiв за кордоном передбачено онлайн-навчання з українознавчим компонентом — українська мова, лiтература, iсторiя та географiя. Оцiнки з iнших предметiв, якi дiти вивчають у закордонних школах, зараховуватимуться автоматично, що зменшить навчальне навантаження до 6 годин на тиждень.
Школи з дистанцiйними класами повиннi мати щонайменше 20 учнiв у класi та забезпечувати синхронне навчання з використанням цифрових iнструментiв. Якщо громада не має шкiл, якi вiдповiдають цим вимогам, одна школа може бути визначена як основна для дистанцiйного навчання. Для учнiв на тимчасово окупованих територiях передбачено можливiсть продовження навчання у дистанцiйних класах, педагогiчний патронаж або переведення до шкiл в iнших регiонах за рiшенням обласних адмiнiстрацiй.

Новини рубріки

Герої серед нас: військовий з Тернопільщини Роман Андраш удостоєний ордена «За мужність»
17 липня 2025 р. 14:09

Санаторій Лісова Пісня: сучасний комплекс біля карпатського лісу
17 липня 2025 р. 13:57

Чотири людини постраждали внаслідок ДТП на Тернопільщині (ФОТО)
17 липня 2025 р. 13:54