вологість:
тиск:
вітер:
Екологічний злочин на 1,2 млн грн: очільнику комунального підприємства загрожує суд за отруєння Збруча
Директора одного з комунальних підприємств Тернопільської області офіційно підозрюють у забрудненні річки Збруч нечистотами та небезпечними хімічними речовинами.
Як повідомляє пресслужба Тернопільської обласної прокуратури, 58-річний керівник установи протягом трьох років ігнорував природоохоронне законодавство, що призвело до масштабних екологічних збитків на суму понад 1,2 мільйона гривень
.
Слідчі встановили, що масштабне забруднення поверхневих вод тривало у період з 2023 по 2025 рік через незадовільний контроль за роботою очисних споруд та систем водовідведення підприємства. Результати проведених лабораторних аналізів відібраних проб води показали критичне перевищення гранично допустимих норм скидів. Зокрема, у річковій воді зафіксували високу концентрацію фосфатів, нітритів, хлоридів, сульфатів, заліза та залишків нафтопродуктів, що створило пряму загрозу для місцевої екосистеми.
Наразі фігуранту оголошено про підозру за ч. 1 ст. 242 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони вод) . Досудове розслідування та збір доказової бази проводять слідчі Тернопільського районного управління поліції спільно із працівниками Управління стратегічних розслідувань. Водночас правоохоронці нагадують про дію статті 62 Конституції України, згідно з якою будь-яка особа вважається невинуватою, доки її провину не буде офіційно доведено в судовому порядку.
Джерело: lypa.com.ua
Новини рубріки
На Тернопільщині через спеку обмежили рух вантажівок
22 червня 2026 р. 17:47
У Тернополі пробіг «Старт до Олімпу» зібрав близько 300 учасників
22 червня 2026 р. 17:23