вологість:
тиск:
вітер:
“Краще пізно, ніж ніколи”: на Тернопільщині чоловік закінчив школу в 41 рік
Житель села Катеринівка на Тернопільщині Максим Мазур отримав свідоцтво про здобуття базової середньої освіти у 41 рік – через 25 років після своїх однокласників. Максим розповів, довелося швидко дорослішати та шукати підробіток. Повернутися до школи запропонувала директорка гімназії.
Цього року Максим Мазур закінчив школу екстерном. В минулому йому не вистачило два місяці, щоб завершити навчання зі своїми однокласниками і отримати атестат, пише “Суспільне”.
“В девʼятому класі буквально два чи три місяці мені залишалося до закінчення девʼятого класу. Це була зима і я ходив в кирзових чоботах до школи. Уявіть собі – зима, 30 градусів морозу, вище колін снігу і подерті кирзові чоботи. Я змушений був покинути, тому що я пішов працювати до інших людей, заробляти собі на хліб, я хотів жити краще. До мене приходили вчителі і просили: “Максим доходи, залишився той місяць-два”. Але я сказав, що немає такої можливості”, — каже Максим Мазур.
Чоловік розповідає, закінчити навчання запропонувала директорка школи, і він одразу погодився.
“Краще, як то кажуть, пізно, ніж ніколи. Ця освіта, вона потрібна. Я написав заяву, поздавав екзамени, все, що було потрібно і на сьогоднішній день я вже отримав це свідоцтво про закінчення 9-го класу і я не шкодую про це, тому що по планах, якщо дасть Бог все буде добре, я планую йти десь далі навчатися”, — зазначив випускник.
Згадуючи шкільні роки, Максим Мазур розповів, які предмети давалися йому найважче.
“Найважчим предметом в школі була алгебра і геометрія. Вона, мабуть, була важка не тільки для мене, а й для багатьох, тому що це важкі предмети. Але мій покійний батько завжди казав – два з математики і алгебри, але я ще й гарно співаю, бо приносив п’ятірки. Але ви знаєте, я не злякався цього я по можливості здав, зробив. Допомога вчителів була, всі підказували, ніхто мене не кидав і завжди була підтримка зі сторони вчителів”, — розповідає чоловік.
За словами директорки гімназії Іванни Харчук, цьогоріч школу екстерном закінчили двоє місцевих жителів – 37-річна Оксана Коновальчук та 41-річний Максим Мазур.
“Екстернатна форма навчання – це форма, яка підходить тим, хто наприклад працює і не може відвідувати навчальний заклад. Фактично, вони мають самі опрацювати матеріал і два рази в рік ми проводимо оцінювання їхніх знань, чи вони дійсно освоїли навчальну програму і відповідно до того, ми виставляємо оцінки і якщо все добре та успішно зроблено, вони отримують своє свідоцтво”, — розповіла Іванна Харчук.
Джерело: galas.te.ua