Великий корупційний скандал у Тернополі: посадовцю міськради оголосили підозру

24 червня 2026 р. 13:55

24 червня 2026 р. 13:55


За процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури на зловживанні службовим становищем викрито колишнього начальника управління містобудування, архітектури та кадастру – головного архітектора Тернопільської міської ради Василя Бесаги.

За даними слідства, у 2018 та 2020 роках він незаконно надав висновки про погодження проєктів землеустрою щодо комунальних земель у Тернополі.

Ці документи дали можливість передати ділянки, які належали громаді, у приватну власність третіх осіб.

Йдеться про землю на вулицях Білогірській, Чернівецькій та 15 Квітня.

Великий корупційний скандал у Тернополі: посадовцю міськради оголосили підозру

За висновками слідства, через дії посадовця Тернопільська громада втратила земельні ділянки вартістю понад 3 млн грн, що спричинило тяжкі наслідки для її інтересів. Колишньому посадовцю інкримінують зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України), – йдеться в повідомленні Офісу Генпрокурора.

Великий корупційний скандал у Тернополі: посадовцю міськради оголосили підозру

Суд обрав підозрюваному запобіжний захід – заставу в розмірі 266 240 грн.

Досудове розслідування здійснює СУ ГУНП у Тернопільській області, оперативний супровід – УСР у Тернопільській області ДСР Нацполіції України.

До теми: “Скандальний головний архітектор Тернополя пішов на пенсію”

Великий корупційний скандал у Тернополі: посадовцю міськради оголосили підозру

Джерело: www.gazeta1.com

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua