вологість:
тиск:
вітер:
Директор Тернопільської обласної філармонії повідомив про завершення контракту
Напередодні закриття концертного сезону в Тернопільській обласній філармонії спалахнув скандал через майбутню зміну керівництва. Чинний директор закладу культури Ярослав Лемішка повідомив колективу, що термін дії його трудового контракту завершується 27 липня цього року. Про це очільник установи, який беззмінно керує філармонією з 2007 року, розповів у коментарі Суспільному .
За словами Ярослава Лемішки, під час особистої зустрічі з головою Тернопільської обласної ради Богданом Бутковським він дізнався, що керівництво облради вже має іншу кандидатуру на цю посаду.
«Я почув від нього: “Ну, все. В нас є кандидатура. Ви розумієте, це політика”. Хоча я не розумію… політика і філармонія. Коли я почув, що це політика, що це станеться так, як вони кажуть. Я йому сказав відверто, що обов’язково доповім колективу, що це політика. Я абсолютно не претендую і не воюю за себе, щоб я тут був ще довго. Мені не байдуже майбутнє філармонії», — заявив Ярослав Лемішка.
Попри позицію керівництва облради, діючий директор планує знову подавати свої документи на конкурс, щойно обласна рада оголосить дату його початку та сформує конкурсну комісію.
Колектив філармонії одностайно підтримав директора
Звістка про можливу зміну керівника обурила працівників установи. В приміщенні філармонії відбулися загальні збори трудового колективу, які ініціювали самі артисти та технічний персонал. За результатами зборів було підготовлено та направлено офіційне звернення-рекомендацію до Тернопільської обласної ради.
Як зазначив головний диригент та голова профкому філармонії Мирослав Кріль, під листом на підтримку Ярослава Лемішки підписалися 187 працівників. Це становить понад 90% від усього складу установи — фактично всі, хто був присутній на зборах. Колектив наполегливо просить профільну комісію врахувати їхню одностайну думку при прийнятті рішень.
Керівництво облради відкладає зустріч, голова — відмовляється від коментарів
Ситуацію ускладнює те, що артисти не можуть оперативно обговорити проблему з власником закладу — обласною радою. Головна режисерка філармонії Світлана Стельмах повідомила, що на прийом до голови облради колектив змогли записати аж на 8 липня. Прохання зустрітися із заступниками голови раніше також не дало результату — там запропонували лише 15 липня. Натомість уже з 1 липня майже весь колектив філармонії офіційно йде у щорічну планову відпустку.
Голова Тернопільської обласної ради Богдан Бутковський наразі офіційно відмовився коментувати журналістам ситуацію навколо кадрового питання у філармонії.
Нагадаємо, Тернопільська обласна філармонія працює з 1939 року і є головним осередком популяризації класичної та народної музики в регіоні. На сьогодні в активному репертуарі закладу перебуває понад 40 різнопланових концертних програм, з якими творчі колективи активно гастролюють як по Україні, так і за кордоном. Офіційне закриття цього концертного сезону заплановане на 28 червня.
Джерело: gazeta-misto.te.ua
Новини рубріки
День Подяки у ліцеї «Знамення»: завершення навчального року
24 червня 2026 р. 21:47
Зупинилося серце ветерана російсько-української війни з Козівщини
24 червня 2026 р. 21:43
Уряд розподілив 6,6 млрд грн між регіонами на підвищені зарплати освітянам і соцпрацівникам
24 червня 2026 р. 21:42