«Вона була єдиною дитиною у матері. Це такий біль…» У Тернопільському ставі потонула 15-річна дівчина

25 червня 2026 р. 12:47

25 червня 2026 р. 12:47


Колаж редакції

15-річна Марічка лише кілька днів тому отримала свідоцтво про закінчення дев'ятого класу. Востаннє вона обійняла класного керівника, подарувала йому брелок із Зарваниці та подякувала за навчання. Якою була дівчинка, про що мріяла і що розповіли про неї староста села та педагог — дізнавалися «20 хвилин».

15-річна Марічка зі Скалатської громади потонула 24 червня на Тернопільському пляжі «Циганка».

«20 хвилин» дізналися, якою згадують дівчинку у школі та рідному селі.

Завжди весела, життєлюбна

Староста села Панасівка Оксана Сень розповіла, що Марійка — цьогорічна випускниця. За словами старости, того дня дівчина перебувала у Тернополі, разом з подругою пішли відпочивати. Що саме сталося перед трагедією, люди у селі не знають.

— Марічка була єдиною дитиною в сім'ї. Її виховувала мама, — розповіла Оксана Сень. — Дівчина навчалася за індивідуальною формою. Це такий біль…

Марічка була життєрадісною, світлою дитиною, дуже творча і завжди з гарним настроєм. Так її згадує класний керівник Ростислав Гайдамаха.

— Марічка — завжди весела, дуже життєлюбна, — згадує класний керівник. — Щоразу як приходила до школи, — у навушниках музика. Причому не поп чи рок, вона слухала українську пісню. Планувала вступати цього року до Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв. Стільки планів — і все в одну мить обірвалося…

Марічка, каже вчитель, тягнулася до всього творчого. Любила співати, жартувала, була емоційною і відкритою до людей.

Отримала свідоцтво, обійняла і пішла…

Вона дуже любила співати, дуже любила веселитися, обожнювала смішні історії. Така артистична була. Професійно, наскільки мені відомо, вокалом не займалася, але постійно шукала себе в творчості, — згадує про ученицю Ростислав Гайдамаха. — Навіть пробувала вести блог і мала власний YouTube-канал.

Останній раз, згадує вчитель, вони бачилися буквально за кілька днів до трагедії Це було 22 червня.

— В понеділок ми зустрілися, — згадує пан Ростислав. — Тоді Марічка отримала свідоцтво, вона була такою щасливою…Втішилася, подарувала мені брелок на пам’ять — сердечко. Сказала, що була на екскурсії у Зарваниці і привезла мені звідти пам’ятку. Отримала свідоцтво, розписалася, обійняла, подякувала і пішла...

Біда. Просто біда. То дитина…, — каже класний керівник.

Поліція розслідує нещасний випадок

За попередньою версією поліції, 15-річна дівчина під час відпочинку разом із компанією зайшла у воду та зникла з поля зору. Водолази виявили дівчину у воді та доправили її на берег. Медики проводили реанімаційні заходи, однак врятувати її життя не вдалося.

Відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України з позначкою «нещасний випадок».

Редакція щиро співчуває мамі, однокласникам, друзям, односельцям і всім, хто втратив близьку людину. Світлої вічності…

...

Ірина БЕЛЯКОВА - авторка цього матеріалу. Ви можете подякувати їй та надихнути на нові корисні матеріали

«Вона була єдиною дитиною у матері. Це такий біль…» У Тернопільському ставі потонула 15-річна дівчина

Джерело: te.20minut.ua