Зелена енергетика у дії: Чортківська «первинка» забезпечує себе сонячною електрикою на третину

25 червня 2026 р. 17:01

25 червня 2026 р. 17:01


Чортківський центр первинної медико-санітарної допомоги успішно впроваджує технології енергонезалежності завдяки роботі власної сонячної електростанції. Завдяки обладнанню, яке було встановлене наприкінці лютого 2025 року, медичний заклад продемонстрував високі показники економії та стабільності.

З січня по 24 червня станція згенерувала 3 883 кВт*год електроенергії, що покрило 34% від загального споживання закладу, яке становило 11 450 кВт*год. У сонячні дні Чортківська «первинка» здатна функціонувати повністю автономно, не споживаючи ресурси із загальної мережі. За неповні шість місяців роботи СЕС дозволила заощадити 47 492 гривні бюджетних коштів на оплаті рахунків за електрику.

Встановлена сонячна електростанція має потужність 15 кВт і складається з 29 фотомодулів . Також комплекс оснащений акумуляторною системою ємністю 15 кВт*год, яка дозволяє накопичувати енергію для безперебійної роботи медичного закладу. Цей проєкт було реалізовано в межах спільної ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя в Україні».

Зелена енергетика у дії: Чортківська «первинка» забезпечує себе сонячною електрикою на третину

Джерело: lypa.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua