вологість:
тиск:
вітер:
У Чорткові відкрили пам’ятний знак жертвам Чортківсько-Ягільницької трагедії 1942 року
У Чорткові відбулася історико-меморіальна подія — офіційне відкриття та освячення пам’ятного знака «Борцям за волю України». Монумент присвячений пам’яті жертв Чортківсько-Ягільницької трагедії, яка сталася 27 листопада 1942 року, коли нацистські окупанти стратили українських патріотів. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної ради.
У скорботному заході взяли участь керівники місцевих та обласних органів влади, представники духовенства, військовослужбовці, родичі загиблих героїв минулого, а також громадськість і мешканці Чортківської громади. Спільну молитву та покладання квітів відвідав голова Тернопільської обласної ради Богдан Бутковський.
Відновлення історичної справедливості
Меморіал звели для того, щоб увіковічнити подвиг українців, які чинили опір тоталітарним режимам та віддали життя за самостійність України.
«Відкриваючи цей пам’ятний знак, мы не лише віддаємо належну шану тим, хто став жертвою трагічних подій 1942 року, — ми відновлюємо історичну справедливість і повертаємо із забуття імена людей, які боролися за право України бути вільною. Пам’ять про них є нашим моральним обов’язком і важливою складовою національної єдності», — звернувся до присутніх Богдан Бутковський.
Очільник обласної ради провів паралель між подіями Другої світової війни та сучасною боротьбою українського народу проти російської агресії. Він наголосив, що сьогоднішня історія пишеться на полі бою, і обов’язок сучасників — зробити все можливе, щоб жоден загарбник чи кат більше ніколи не панував на українських землях.
«Саме завдяки таким людям, які не скорилися окупантам, ми маємо власну державу. Сьогодні ми вже не маємо права на помилки чи експерименти, ми маємо бути єдиними, дружними і міцними, щоб перемогти і збудувати ту Україну, про яку мріяли всі, хто віддав за неї власне життя», — резюмував голова облради.
Під час урочистої церемонії учасники мітингу-реквієму вшанували пам’ять невинно убитих борців хвилиною мовчання, поклали до підніжжя новозведеного пам’ятника лампадки та живі квіти, а священнослужителі провели панихиду та освятили меморіальну конструкцію.
Джерело: gazeta-misto.te.ua
Новини рубріки
На Теребовлянщині обговорили майбутнє сільських бібліотек
26 червня 2026 р. 12:53
Тернопільщину накриє надзвичайна спека: синоптики прогнозують +40°С
26 червня 2026 р. 12:39
П’яний водій вчинив смертельну аварію та втік: суд залишив вирок у силі — сім років тюрми
26 червня 2026 р. 12:39