Освятили пам’ятник «Борцям за волю України»: у Чорткові вшанували пам’ять 60 в’язнів, розстріляних у 1942 році

26 червня 2026 р. 14:50

26 червня 2026 р. 14:50


На центральному кладовищі міста Чортків відбулося урочисте відкриття та освячення пам’ятника «Борцям за волю України». Меморіал встановили на вшанування пам’яті невинно убієнних земляків, які стали жертвами нацистського та сталіністського тоталітарних режимів .

Пам’ятний знак присвячений Чортківсько-Ягільницькій трагедії 1942 року, коли німецькі окупанти розстріляли в полі між Чортковом та Ягільницею 60 українців — в’язнів Чортківської тюрми. Благородну справу з увіковічення пам’яті полеглих вдалося реалізувати завдяки ініціативі місцевих жителів та фінансовій підтримці меценатів. Серед тих, хто долучився до створення монумента — заслужені працівники сільського господарства України, депутати Тернопільської обласної ради Василь Градовий (директор ПАП «Дзвін») та Василь Вислоцький (директор ПСП «Ягільниця-В»), а також депутат Чортківської районної ради, директор ПАП «Паросток» Євген Шкабар.

У заходах взяли участь численні представники громадськості, духовенство різних конфесій та керівництво органів влади краю . Преосвященні владики разом із собором священників відслужили поминальну панахиду за упокій душ розстріляних патріотів та здійснили чин освячення монумента. Цей пам’ятний знак має стати для наступних поколінь не лише символом глибокої скорботи, а й вічним нагадуванням про високу та трагічну ціну української свободи і незалежності.

Освятили пам’ятник «Борцям за волю України»: у Чорткові вшанували пам’ять 60 в’язнів, розстріляних у 1942 році

Джерело: lypa.com.ua