вологість:
тиск:
вітер:
До понад 32 градусів у салоні: журналісти перевірили, яка температура у маршрутках і тролейбусах Тернополя
- У Тернополі знову спекотно – стовпчики термометрів сягають 36 градусів тепла. Деякі мешканці скаржаться, що вдень їздити громадським транспортом майже неможливо через задуху в салонах автобусів, маршруток і тролейбусів.
- Журналісти «20 хвилин» перевірили, яка температура у громадському транспорті, чи працюють кондиціонери та чи допомагають відчинені вікна й люки. Більше у матеріалі!
Для експерименту журналісти «20 хвилин» проїхалися громадським транспортом Тернополя: автобусами №13 та №49, маршруткою №50, а також тролейбусами №6 і №9. Під час поїздок ми вимірювали температуру в салонах за допомогою термометра. Для порівняння, на вулиці в той момент було 25–27 градусів тепла. Про ситуацію в кожному транспортному засобі розповідаємо окремо.
Автобус №13
Це один із нових автобусів, який курсує за маршрутом «вулиця Симоненка – Автовокзал». Під час нашої поїздки кондиціонер не працював. Натомість були відчинені два люки та кілька вікон, хоча не всі.
У салоні відчувалася легка задуха, особливо під час зупинок. Стовпчик термометра сягнув позначки 30 градусів.
Автобус №49
Великий низькопідлоговий автобус курсував за маршрутом «Новий Світ – вулиця Миру, Автовокзал». Експеримент у цьому транспорті ми проводили близько 11:00. Уже на той момент температура в салоні сягала орієнтовно 32 градусів.
Люки були частково відкриті, так само як і вікна. Попри те, що в транспорті відчувалася задуха, а деякі пасажири пересідали подалі від сонячної сторони, літні люди закривали вікна, аргументуючи це тим, що відчувається протяг і можна захворіти.
Через це повітря в автобусі циркулювало гірше, а спека відчувалася ще сильніше.
Маршрутка №50
Найспекотніше було їхати саме в цій маршрутці – у салоні відчувалася сильна задуха. Це старий транспорт, який курсує за маршрутом «вулиця Лучаківського – Газопровід».
Експеримент ми проводили орієнтовно об 11:30. У салоні журналісти «20 хвилин» зафіксували температуру трохи більше 32 градусів, хоча за відчуттями вона була всі 35 градусів. Майже всі вікна були зачинені, а люк відкритий лише частково.
Навіть на зупинках, коли водій відчиняв двері, відчутного полегшення не було. Пасажири рятувалися від спеки як могли: літні люди обтиралися хустками, дехто мав із собою віяло. Дехто також намагався сісти ближче до відчинених вікон або дверей, щоб хоч трохи відчути свіже повітря.
Тролейбус №6
У тролейбусі, що курсує за маршрутом «вулиця Тролейбусна – вулиця Довженка», ситуація була значно кращою. Сильної задухи тут не відчувалося.
Хоча о 11:18 температура в салоні сягала орієнтовно 32 градусів, спека переносилася легше завдяки відкритим вікнам і кращій циркуляції повітря.
Дихати в салоні було комфортніше. Втім, деякі пасажири все одно користувалися вологими серветками та маленькими віялами.
Тролейбус №9
У тролейбусі, що курсує за маршрутом «Обласна дитяча лікарня (Міська поліклініка №2) – Центральний ринок», також було доволі спекотно. Попри те, що температура в салоні сягнула 32 градусів, їхати тут було значно комфортніше. Майже всі вікна були відчинені, інколи навіть відчувався протяг.
Під час зупинок у салоні ставало трохи душно, однак під час руху умови були більш-менш комфортними. Пасажири намагалися сідати подалі від сонячної сторони та ближче до відчинених вікон. Дехто навіть залишався стояти біля дверей, хоча в салоні були вільні місця.
Куди скаржитися пасажирам?
Наразі системами кондиціонування повітря обладнані 44 автобуси та 5 тролейбусів, які курсують у громадському транспорті міста. У частині транспорту кондиціонери вмикаються автоматично, в іншій — їх вмикають водії. У решті транспорту вентиляція салонів забезпечується через відкриті люки та вікна. Про це журналістам «20 хвилин» повідомила речниця Тернопільської міської ради Мар’яна Зварич із посиланням на управління транспортних мереж та зв’язку.
Втім, якщо пасажири мають зауваження або пропозиції щодо температурного режиму чи інших умов перевезення, їх можна залишити в додатку «е-Тернопіль».
– У додатку «е-Тернопіль» є розділ «Сервіси – Оціни поїздку». Усі зауваження, пропозиції чи скарги можна залишати там, і користувач отримає відповідь, – додала Мар’яна Зварич.
Також зі скаргами на роботу міського пасажирського транспорту можна звернутися до Управління транспортних мереж та зв’язку Тернопільської міської ради за адресою: вул. Коперника, 1 або за телефонами: (0352) 52-15-14, (0352) 52-69-41.
Крім того, пасажири можуть подати електронне звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області через офіційний сайт установи або зателефонувати на гарячу лінію за номером (0352) 52-10-10.
Тернопільщину накриє надзвичайна спека: синоптики прогнозують +40°С
Вода забрала життя вісьмох людей з початку року на Тернопільщині, серед них — двоє дітей
Купи цементу та розрита траншея: на Медовій ліквідовують аварію після гідравлічних випробувань
Джерело: te.20minut.ua
Новини рубріки
Запаси критично низькі: у Тернополі терміново шукають донорів двох груп крові
26 червня 2026 р. 16:54
FPV-дрон обірвав життя 35-річного захисника з Бучацької громади
26 червня 2026 р. 16:54
Назавжди 30: на Запоріжжі загинув молодий воїн з Тернопільщини
26 червня 2026 р. 16:36