вологість:
тиск:
вітер:
У Тернополі презентували понад 70 унікальних робіт українських пастелістів
У Тернопільському обласному художньому музеї відкрилася всеукраїнська виставка «Вільні кольори 2026», яка об’єднала шанувальників та майстрів пастельного живопису.
Експозиція налічує 77 художніх творів, створених 26 авторами з різних куточків України
.
За словами заступника директора музею Ольги Ваврик, учасниками проєкту стали митці різного віку, творчого досвіду та стилістичних уподобань, яких згуртувала спільна любов до пастелі. Цей захід став продовженням ініціативи, започаткованої у 2024 році під час першої виставки громадської організації «Пастельна Гільдія України», коли майстри вперше заявили про себе як про єдину професійну спільноту вітчизняних пастелістів.
Поточна експозиція демонструє розмаїття жанрів, тем та технічних прийомів. Відвідувачі музею можуть побачити пейзажі, натюрморти, портрети, анімалістичні роботи та витончені квіткові композиції. Організатори наголошують, що назва виставки є глибоко символічною, адже уособлює свободу творчого вираження, право бути собою та слугує черговим свідченням незламності сучасної української культури. Ознайомитися з роботами українських пастелістів жителі та гості Тернополя зможуть до 8 липня 2026 року.
Джерело: lypa.com.ua
Новини рубріки
У Збаразькому замку відбувся випуск курсантів військового коледжу
27 червня 2026 р. 13:06
На Збаражчині судили пенсіонера за побиття односельчанина
27 червня 2026 р. 12:55
Від середи Тернопільщина прощається з шістьма захисниками та ветеранами війни
27 червня 2026 р. 12:48