На Тернопільщині реорганізують три заклади позашкільної освіти: що про це кажуть педагоги та чиновники (відео)

28 червня 2026 р. 18:31

28 червня 2026 р. 18:31


На Тернопільщині Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Малу академію наук та Центр науково-технічної творчості школярів реорганізують в єдиний заклад позашкільної освіти.

Відповідне рішення депутати Тернопільської обласної ради ухвалили під час сесії 24 червня.

Як повідомляє Суспільне Тернопіль, педагоги закладів по-різному оцінюють майбутню реорганізацію. Частина підтримує ідею об'єднання за умови збереження колективів і матеріальної бази, інші висловлюють занепокоєння через можливі скорочення та втрату напрацьованої системи роботи.

Виконувачка обов'язків директора Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Тетяна Гуцало розповіла, що заклад щороку відвідують понад тисячу дітей із 17 громад області.

«У минулому навчальному році в нас було 1025 вихованців. Це 70 груп. Ми охопили своєю діяльністю 17 громад. Для нас дуже важливо, щоб після реорганізації був збережений увесь педагогічний колектив», зазначила Тетяна Гуцало у коментарі для Суспільне Тернопіль.

За її словами, у центрі працюють 18 педагогів, більшість із яких є справжніми ентузіастами своєї справи, тому колектив не хотіли б втратити.

У Центрі науково-технічної творчості школярів і учнівської молоді також сподіваються, що після об'єднання заклади продовжать працювати у своїх приміщеннях.

«Нам сказали: поки що, на сьогоднішній день, ви залишаєтеся всі у своїх приміщеннях. Наші лабораторії будуть тут, і діти надалі приходитимуть сюди здобувати знання», розповіла заступниця директора закладу Ольга Зінчишин.

Водночас директорка Малої академії наук Олександра Мигайчук поставила під сумнів доцільність реорганізації та зазначила, що колективу не пояснили її кінцевої мети.

«Реорганізація. З якою метою? По-перше, ніхто нічого конкретно не сказав. Якщо йдеться про оптимізацію коштів, то наш колектив налічує лише 12 працівників, і суттєвої економії це не дасть», – сказала вона.

Під час сесії депутати також намагалися отримати коментар голови Тернопільської обласної ради Богдана Бутковського, однак, за інформацією Суспільного, він відмовився коментувати рішення.

Натомість директорка департаменту освіти і науки Тернопільської ОВА Ольга Хома пояснила, що реорганізація має на меті не скорочення мережі позашкільної освіти, а її розвиток.

«Ми хочемо залучити до позашкільної освіти дітей з усіх територіальних громад області. Це можливість розширити доступ до гурткової роботи там, де місцеві бюджети не можуть забезпечити достатню кількість таких послуг», – зазначила Ольга Хома.

За її словами, після реорганізації планують збільшити кількість дітей, які навчатимуться у закладах позашкільної освіти, оновити перелік гуртків відповідно до сучасних потреб та посилити науково-дослідний напрям роботи.

Нагадаємо, за створення єдиного закладу позашкільної освіти на сесії Тернопільської обласної ради проголосували 38 із 47 депутатів, присутніх у залі.

На Тернопільщині реорганізують три заклади позашкільної освіти: що про це кажуть педагоги та чиновники (відео)

Джерело: ternopoliany.te.ua