Тернополян із негативним резус-фактором третьої та четвертої груп чекають на донацію

28 червня 2026 р. 23:10

28 червня 2026 р. 23:10


У банку крові Тернопільської області виникла гостра нестача певних компонентів, що спонукало фахівців звернутися по допомогу до громадськості. Координатори Тернопільського обласного центру служби крові повідомили про дефіцит запасів третя 3(III) Rh− та четверта 4(IV) Rh− груп крові .

У зв’язку з низькими об’ємами цих специфічних категорій матеріалу, медичний персонал закликає потенційних донорів із відповідними показниками відвідати установу для проведення донації. Стабільна наявність плазми та еритроцитів цих груп має вирішальне значення для надання екстреної медичної допомоги у госпіталях та лікувальних закладах міста й області.

Забір крові проводиться в порядку черги у профільному обласному центрі. Окрім безпосередньої участі у донорстві, представники закладу просять мешканців Тернополя посприяти інформаційній підтримці та розповсюдити повідомлення про наявну потребу, що дозволить швидше стабілізувати ситуацію з резервами.

Тернополян із негативним резус-фактором третьої та четвертої груп чекають на донацію

Джерело: lypa.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua