вологість:
тиск:
вітер:
Як Харків вистояв 1000 днів Великої війни: історія сили та незламності
24 лютого 2022-го року змінило реальність мешканців Харківщини. Засинаючи тихої, мирної ночі, люди прокинулись від вибухів, посеред жаху, вже в іншому вимірі… Війна. Хіба це могло статися у 21-му столітті, в центрі Європи?… Але сталося…. І триває . Вже 1000 днів. Харків став фортпостом України. Харків стоїть. Харків – місто-герой.
Сьогодні Харків – одне з найбільш постраждалих міст. Майже чотири з половиною тисячі багатоповерхівок та
більше трьох з половиною тисяч приватних будинків в місті пошкоджено або вщент зруйновано. Лікарні, школи, дитячі садочки, адміністративні будівлі, пам’ятники архітектури, критична інфраструктура… Ворог нещадно день за днем продовжує обстрілювати місто… Загиблі… Поранені… Покалічені… Таке обличчя війни…
1000 днів Харків бореться, живе, відновлюється.
Під керівництвом очільника міста Ігоря Терехова вже в перші дні війни у Харкові була налагоджена чітка робота комунальних служб. Харків’яни та евакуйовані до Харкова не залишилися без підтримки і уваги. Харківський міський голова ухвалив такі важливі для містян рішення, як безкоштовний проїзд у міському громадському транспорті, безкоштовні гарячі обіди, податкові пільги для місцевого бізнесу, допомога військовим. Харків продовжує жити. За ініціативи мера в місті облаштували класи метрошколи на станціях підземки. Метрошкола – сьогодні відома на весь світ і є унікальним прикладом незламності і жаги до життя. За рішенням очільника Харкова побудована і перша підземна школа. І це дає змогу тисячам учням не втрачати навички соціалізації, відвідувати уроки, спілкуватись у колективі.
За тисячу днів війни Харків має багато шрамів та ран. Що не день, то новий виклик. Безліч вибитих вікон, відсутність власної генерації, блекаути, важкі опалювальні сезони. Але навіть у таких умовах і сьогодні Харків зміг підготуватися до прийдешньої зими. Ігор Терехов ухвалив одне з найважливіших рішень, яке може кардинально вирішить проблему з електроенергією – Харків повинен стати енергонезалежним.
Між тим у Харкові працюють і над проектами післявоєнного відновлення. Харків сьогодні, під час війни, має привабливі кредитні рейтинги, з містом співпрацюють інвестори, міжнародні партнери, фонди. Ігор Терехов провів перемовини з лордом Норманом Фостером і той залюбки погодився долучитись до відбудови Харкова.
Військові, рятувальники, медики, поліцейські, комунальники – всі служби працюють як один великий механізм задля сьогодення і майбутнього, задля мирного, квітучого завтра.
До війни харків’яни любили своє місто за його парки та сквери, атмосферу любови та затишок, каже мер Харкова. Тепер мешканці люблять його за силу і дух, за нескореність і за віру в Перемогу.
Джерело: izvestia.kharkov.uaНовини рубріки
21 листопада — День десантно-штурмових військ ЗСУ
21 листопада 2024 р. 10:48
Колишній театр імені Пушкіна в Харкові перейменують на честь Квітки-Основ’яненка
21 листопада 2024 р. 10:48
Синєгубов розказав, який запас палива створили на випадок блекауту у Харківській області
21 листопада 2024 р. 10:46