ДНК-експертиза підтвердила загибель розвідника, випускника харківського університету

05 лютого 2025 р. 19:40

05 лютого 2025 р. 19:40


Романові Серку на момент загибелі було 34 роки.

У Рівному попрощалися з Романом Серком, який улітку 2024 року загинув на Харківському напрямку.

Роман став на захист України у перші дні повномасштабної війни. Він загинув 10 червня 2024 року: потрапив під російський артилерійський обстріл під час супроводу групи військових на позиції біля Вовчанська. Відтоді розвідника офіційно вважали зниклим безвісти. У січні 2025 року ДНК-експертиза підтвердила загибель захисника.

Роман Серко народився року на Рівненщині, закінчив місцеву школу зі срібною медаллю, згодом здобув вищу освіту за спеціальністю "радіофізика" у Харківському національному університеті імені В. Каразіна. Був учасником Євромайдану в Харкові. На Батьківщині він створив екопроєкт за збереження лісу від сміття "Прийомка", розвивав місцевий "Пласт" для дітей та молоді, мав старшопластунське псевдо "Арбітр", співав у народному хорі.

"Був дуже щирою та доброю людиною, оптимістом – вірив, що усе, що робиться, на краще. Чудово ладнав із дітьми, розумів їх та вмів розрадити. І сам зміг зберегти свою дитячу безпосередність, щирість. Завжди шукав у людях найкраще та старався нікого не засуджувати. Навпаки, зосереджувався на тому, що він може зробити", — повідомили у Рівненській міськраді .

У ХНУ ім. Каразіна згадують Романа як оптиміста, який завжди приходив на допомогу, чудово ладнав із дітьми.

"У перший день повномасштабного вторгнення на комп’ютері Романа з'явився девіз "Краще носити важкі обладунки воїна, аніж легке ярмо раба", а вже за кілька днів він був у центрі комплектування... У перший рік війни, коли служив у тилу, активно вчився та удосконалював свою фізичну форму, проходив усі можливі військові онлайн-курси, збирав дрони, навіть купив 3D-принтер, щоб виготовляти свої деталі до дронів. Але постійно в розмові з рідними та друзями він казав, що не відчуває себе корисним. Тому із загостренням боїв на Харківському напрямку відразу пішов у ротацію. Усі набуті в вміння, а також знання, здобуті в Пласті, як він потім сказав, дуже допомогли йому в службі розвідником. Спочатку Роман з побратимами захищали Куп'янськ, потім Вовчанськ. Каразінська спільнота висловлює щирі співчуття родині й друзям Романа. Пам’ятаємо, шануємо й сумуємо за Героєм", — йдеться у дописі ХНУ ім. Каразіна .

Поховали бійця у селі Малий Шпаків на Рівненщині.

Як писав KHARKIV Today, на Харківщині проводили в останню путь штурмовика .

Схожі новини

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.

ДНК-експертиза підтвердила загибель розвідника, випускника харківського університету

Джерело: 2day.kh.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua