вологість:
тиск:
вітер:
31 березня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції та заборони дня
Щорічно 31 березня проводиться День резервного копіювання або День бекапу.
Резервне копіювання – це створення копії даних на носії (жорсткому диску, флеш-карті, CD-диску та інших носіях), призначеному для відновлення даних у разі їх пошкодження або втрати на основному носії.
День бекапу було встановлено за ініціативою користувачів сайту соціальних новин Реддіта і невипадково було призначено на 31 березня. У комп'ютерному середовищі відомі випадки втрати інформації саме 1 квітня (ось такі «жарти») – існує навіть ціла група першоквітневих вірусів, які активізуються саме цього дня. Результат їхньої нещадної дії – збій у роботі системи або втрата інформації.
* * *
В Україні 31 березня відзначають День флориста – свято представників творчої професії, що з’явилася відносно недавно. Датою святкування стало 31 березня 2000 року, коли Міністерство праці та соціальної політики офіційно внесло флористику до класифікатора професій. Відтоді ця спеціальність отримала офіційне визнання, а робота флористів стала важливою частиною сфери дизайну та мистецтва. Сьогодні флористи не лише створюють красиві букети, а й розробляють цілі концепції квіткових композицій для заходів та інтер'єрів.
Православні свята та прикмети дня
За Новоюліанським календарем, сьогодні українські віряни вшановують пам’ять преподобного Іпатія, єпископа.
Цього дня було прийнято наводити лад в садку, зокрема, білити дерева. Все, що потрібно було зремонтувати, обов'язково лагодили 31 березня. А щоб захистити будинок від пожежі, на вулиці спалювали одну непотрібну річ.
Що не можна робити:
- вести пусті балачки;
- подружжю спати окремо – до розлучення;
- цілувати дитину, яка є наймолодшою в сім'ї, нікому крім матері.
За Юліанським календарем, 31 березня православна церква вшановує пам’ять святого Кирила Єрусалимського.
Цього періоду з теплих країв починають повертатися лебеді. У народі вважали, що побачити лебедя 31 березня — щасливий знак.
- стригти волосся і нігті – до дрібних невдач;
- ходити у гості – у чужій хаті можна лишити свою удачу;
- давати в борг хліб або сіль – можна позбавити свою дитину щасливої долі;
- варто усвідомлено підійти до витрат і не витрачати надто великі суми, щоб не опинитися у боргах до кінця року.
Також цього дня
У 1596 році народився Рене Декарт, французький філософ, математик, фізик.
1732 народився Франц Йозеф Гайдн, австрійський композитор, представник віденської класичної школи музики. Плодючість його вражає: за 77 років свого життя він написав 104 симфонії, 83 квартети, 52 сонати та ораторії, 14 міс.
1889 – відбулося офіційне відкриття Ейфелевої вежі, яка нині є одним із символів Парижа.
1896 – Уіткомб Джадсен із Чикаго винайшов нову застібку, названу «блискавкою».
1923 – У Нью-Йорку відбувся перший танцювальний марафон. Переможницею стала Алма Каммінгс, яка протрималася на ногах 27 годин.
1943 – народився Крістофер Уокен, американський актор («Вибух з минулого», «Сонна лощина», «Піймай мене, якщо зможеш», «Пророцтво»).
1954 – народилася Лайма Вайкуле, естрадна співачка.
1967 – після рішення Франції про вихід з військової організації НАТО штаб-квартиру організації було переведено з Парижа до столиці Бельгії Брюссель.
1967 – Джімі Хендрікс уперше спалив свою гітару під час концерту. Глядачі, що зібралися в лондонському Фінсбері Парк, збожеволіли. Незважаючи на отриманий опік руки, Джімі згодом довелося закінчувати багато концертів так само.
1971 – народився Еван Макгрегор, американський актор шотландського походження («Зоряні війни», «Мулен Руж», «Ангели та демони»).
1973 – у хіт-параді журналу Billboard вперше з'явився альбом The Dark Side of the Moon гурту Pink Floyd і залишався там протягом 14 років.
1993 – під час зйомок епізоду фільму "Ворон" випадково загинув американський актор Брендон Брюс Лі, син Брюса Лі.
1994 – СНД отримує в ООН статус спостерігача.
1997 – у віці шістнадцять із половиною років швейцарка Мартіна Хінгіс стає наймолодшою тенісисткою, яка очолила рейтинг WTA.
1999 – виходить у світ один із найзнаменитіших науково-фантастичних фільмів – «Матриця».
2001 – народилася Катерина Поліщук (Пташка), українська поетка, акторка, парамедик-доброволець Національної гвардії України, учасниця оборони Маріуполя та «Азовсталі».
2005 – групою астрономів на чолі з професором Майклом Брауном було відкрито карликову планету Макемаке.
2017 – на аеродромі Святошин у Києві здійснив перший політ літак Ан-132D, який розробляє АНТК «Антонов».
2019 – вибори президента в Україні. В другий тур виходять Володимир Зеленський та чинний на момент виборів президент Петро Порошенко.
2020 – Верховна Рада України ухвалила закон про ринок землі, який скасував 20-літній мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення чи порушила Конституцію України та поставила під загрозу суверенітет та незалежність України. Конституційний суд України досі не розглянув питання конституційності цього Закону.
Іменини відзначають:
за Новоюліанським календарем: Іпатій.
за Юліанським календарем: Григорій, Данило, Дмитро, Кирило, Наталія, Трохим.

Новини рубріки

В Українв втратили чинність бронювання, оформлені за старими правилами
01 квітня 2025 р. 20:51

Харківський стендапер став хедлайнером Молодіжної столиці Європи 2025
01 квітня 2025 р. 20:47

Демонтаж і відновлення: на Північній Салтівці триває відбудова
01 квітня 2025 р. 20:32