вологість:
тиск:
вітер:
Митці з усієї України звертаються до ХОВА, щоб урятувати харківські театри
В Україні триває кампанія з підтримки харківських театрів, яку розпочав Олег Стефан кілька тижнів тому.
Актор Київського театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, лавреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, заслужений артист України Олег Стефан записав звернення до начальника ХОВА Олега Синєгубова з проханням дати бронь харківським театрам і змогу працювати, адже з січня 2025 року обласна влада не надала бронь артистам харківських театрів, проте Театрально-концертний центр забронювали. Ми писали про те, як, кого і чому ХОВА визнає "критичним" підприємством, а кого — ні.
Згодом харківських акторів підтримали актори Анатолій Хостікоєв, Ірма Вітовська , Олексій Гнатковський , Віталіна Біблів , письменник Руслан Горовий , театрознавиця Христина Король .
"Прошу звернути увагу на ситуацію, яка склалася з працівниками харківських театрів. Два місяці тому я грала у Харкові під землею. Я бачила багато глядачів, я бачила ці очі і відчула цю потребу. Культура — це те, що нас об'єднує, заради чого ми воюємо - залищитися собою на цій мапі. Театри - це дивовижне явище, яке говорить з людьми, підтримує їх. Актори, які лишаються у Харкові, люблять це від почуття обов'язку, від надії і впевненості, що місто вистоїть. Я прошу розібратися з цією ситуацією і дати цим людям можливість гідно працювати і залишатися у місті", — сказала акторка кіно і театру Ірма Вітовська.
Чому це важливо
Від початку повномасштабної війни театри у Харкові опинилися на межі виживання: їм майже повністю скоротили фінансування. Змоги заробляти у театрів майже немає: працювати без укриттів заборонено. За рахунок бюджету функціонують такі академічні театри Харкова: Театр ляльок, Театр музкомедії, Драматичний театр ім. Квітки-Основ'яненка, Драматичний театр ім. Шевченка та Театр юного глядача.
На початку 2025 Харків звільнив усі театри від сплати комунальних послуг, хоча вони і перебувають на балансі області. Проте через відсутність фінансування актори і співробітники театрів по три місяці не отримували зарплати.
Щодо статусу "критичних" відомо, що кілька театрів подали пакети документів до ХОВА. Відомо, що статус отримав поки що тільки Драмтеатр ім. Квітки-Основ'яненка. Начальник ХОВА Олег Синєгубов сказав, що на засіданні комісії розглядатимуть рішення щодо кількох театрів, проте не назвав їх.
"Чи є театри критичною інфраструктурою під час військового стану? Йдемо сухо по тих критеріях, які визначені нормативно-правовою базою. У нас є театри, які підпадають під ці критерії. Фактично вже два театри будуть на найближчій комісії щодо визнання критичності та надання бронювання працівників розглянуті... Ми хочемо зворотний зв’язок з цими самими театрами. Бронювання — це ж не є самоціль. Бронювання для чого? Для того, щоб і не працювати, і не йти воювати, захищати країну? Ну це така справа…", — сказав Синєгубов у коментарі "Медіапорту" .
Схожі новини
- Не дозволено жодних HTML теґів.
- Рядки й абзаци переносяться автоматично.
- Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.

Новини рубріки

Смертельна ДТП на Харківщині: Жінка загинула під бетонною плитою зупинки
12 травня 2025 р. 17:49

На Харківщині в ДТП загинула жінка (фото)
12 травня 2025 р. 17:46

З 1 червня українські банки знизять ліміти на перекази
12 травня 2025 р. 17:46