Як не втратити компенсацію за зруйновану оселю: головні помилки харків’ян і поради від міськради

19 травня 2025 р. 11:35

19 травня 2025 р. 11:35


Минуло два роки з моменту впровадження державної програми єВідновлення. За цей час було подано понад 26 з половиною тисяч заяв від харківʼян щодо компенсації за пошкоджене майно і майже чотири з половиною тисяч на придбання нового. Наразі 13 з половиною тисяч заявників вже отримали грошову допомогу на відновлення своїх осель. Загальна сума виплат склала один мільярд 130 мільйонів 900 тисяч грн., розповідає директор департаменту жкг ХМР Олексій Топчій. Понад шістьсот заявників очікують на проведення виплати, на загальну суму 97 мільйонів грн.

При цьому Олексій Топчій зауважив, що одним з актуальних питань щодо нарахування компенсації за програмою є відновлення є проблеми з правоустановчими документами на обʼєкти нерухомого майна заявників. Зокрема, говорить він, велика частина постраждалих обʼєктів не внесена до державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Хоча програма працює вже два роки, та ще не всі харківʼяни розуміють, що є відновлення – це державна програма, не міська. І місто не може впливати ні на розмір компенсації, ні на терміни виплати, ні на умови подання документів.

При цьому профільними спеціалістами Харківської міської ради ведеться масштабна робота, спрямована на якнайшвидше отримання мешканцями пошкодженого житла компенсації за програмою є відновлення. Це і консультації, пояснення, і виїзди комісій на місця обстрілів, які проводять обстеження будівель, це і внесення будинків до реєстру пошкодженого чи знищеного майна.

Як не втратити компенсацію за зруйновану оселю: головні помилки харків’ян і поради від міськради

Джерело: izvestia.kharkov.ua