вологість:
тиск:
вітер:
Реальні історії: як у Харкові, попри обстріли, народжуються діти – погляд зсередини
За час війни в Харкові народилось 8230 дітей. Велика кількість малюків зʼявилась на світ саме у харківському перинатальному центрі, який і сьогодні, в важких умовах війни, продовжує функціонувати, забезпечуючи висококваліфікованою медичною допомогою породіль та немовлят.
Тож, щоб дізнатись, в яких умовах сьогодні народжують харківʼянки та як війна вплинула на кількість пологів, ми завітали до перинатального центру та поспілкувались з лікарями та пацієнтками.
Починається все з консультації у профільного лікаря. В поліклініці центра жінки можуть отримати в одному кабінеті весь спектр спеціальних послуг, які надають лікарі акушери-гінекологи. Працюють тут і суміжні спеціалісти, такі, як кардіолог, терапевт, ендокринолог, мамолог.
Консультативна поліклініка, як пологове відділення, має сучасне обладнання, що дає змогу швидко і без похибок провести обстеження, визначити діагноз, визначитися з лікуванням, розповідає керівник поліклініки
Для максимального комфорту всіх пацієнток, є в харківському перинатальному центрі і кабінет безбарʼєрності. Нам дозволили зазирнути й туди.
Прямуємо до консультативних кабінетів. Жінок нібито й багато , але лікарі констатують: народжуваність в Харкові за час війни зменшилась в три з половиною рази. Якщо говорити про перинатальний центр, то тут , якщо у 2021 му році було понад три тисячі пологів, то зараз їх – до півтори тисячі. Щотижня зʼявляється на світ від 20 до 30 дітей, в день це може бути від двох до 10 пологів. І на чотири хлопчики народжується одна дівчинка, розповідають спеціалісти центру.
Це свідчить про те, кажуть лікарі, що і під час війни жінки народжують так само як і до вторгнення.
А щоб виносити і народити здорову дитинку, в першу чергу потрібно виконувати всі поради лікаря, зауважують спеціалісти.
Звертаються до перинатального центру жінки з різних питань, як самостійно, так і за направленням з районних жіночих консультацій.
Очікує на прийом у лікаря і харківʼянка Інна. Жінка говорить, з радістю носить дитя під серцем, намагається оточувати себе позитивними речами, та все ж таки безпекова ситуація в місті впливає на перебіг вагітності.
Інна вагітна третьою дитиною. Говорить, Чекають на хлопчика, пологи вже скоро, бо девʼятий місяць, а народжуватиме говорить, тут, в перинатальному центрі, і пологи заплановані партнерські – разом з чоловіком.
А ось так виглядає сучасна пологова зала. Тут, навіть – для породіль застосовують метод релаксації у теплій воді.
Фітоболи, шведські стінки теж використовуються для полегшення болю. Все необхідне для комфортних пологів – тут є: Індивідуальні зали, функціональні ліжка, апаратура для стеження за станом породіллі і плоду. Звісно ж, що є й операційні. Оснащені новітнім обладнанням. А от фахівців, таких як молодший і середній медичний персонал не вистачає, зауважує завідувачка відділення.
Окрім планових операцій часто трапляються і позаштатні випадки. Медики говорять – у прифронтовому місті, яке постійно обстрілюється, треба бути готовими до всього, тож тут відпрацьований чіткий алгоритм надання допомоги в екстрених ситуаціях:
Якщо виникає особливий ургентний випадок, породіллю відразу чергова бригада медичного персоналу направляє сюди в цю операційну, тут вже все готове для пологів – для кесаревого розтину, а ось тут, на цьому столику реанімують немовлят.
Здорові та доношені новонароджені перебувають у палатах разом з мамами, а дітки яким пощастило менше потрапляють до відділення інтенсивної терапії
Зараз на лікуванні знаходиться дитинка народжена у віці – 23 тижні, з вагою при народженні 620 грамів. Ми виходжуємо іі, стан її стабільний. Зараз вона живе вже шосту добу, маємо надію на повноцінне виходжування.
У відділенні інтенсивної терапії , зауважує лікарка, за рік проліковується близько 200 дітей.
Після виписки з пологового спеціалісти центру продовжують консультувати мам щодо розвитку малюків.
Пʼять місяців тому в цьому пологовому Олена народила донечку. Дівчинка здорова, та все одно матуся каже, дбає про гармонійний розвиток дівчинки, тож відвідує в центрі курс спеціальної гімнастики.
Харківський перинатальний центр вистояв під час масштабного вторгнення, продовжує і зараз надавати жінкам весь спектр медпослуг, залишаючись бути одним з провідних профільних медзакладів країни. Спеціаліст центру розповідає, будівля зазнала руйнувань під час масованих обстрілів і все ще потребує капітального ремонту. І це сьогодні є одним з актуальних запитів центру. Щодо планів на майбутнє – їх багато, говорить Надія Федоренко

Новини рубріки

День захисту дітей: свято сили, підтримки і розвитку для осіб з інвалідністю
28 травня 2025 р. 22:18

Апетитна смажена курка з овочами та соєвим соусом
28 травня 2025 р. 21:46

На Харківщині Третя штурмова за тиждень знищила понад 130 російських бійців
28 травня 2025 р. 21:28