вологість:
тиск:
вітер:
Як вберегти здоров’я у спеку?
Спека повернулася в Україну, тож важливо особливо уважно ставитися до здоров’я — свого і близьких, особливо дітей, людей літнього віку та тих, хто має хронічні захворювання. Про це інформує Iнфосiтi .
Сьогодні розповімо, як захиститися від впливу високих температур та що робити, якщо стався тепловий удар.
Тепловий удар – це небезпечний стан, який може розвиватися у людини, яка довго перебуває під впливом прямих сонячних променів або у теплому приміщенні. Він виникає внаслідок перегрівання тіла та порушення теплового балансу і вимагає невідкладної допомоги лікарів.
Якщо ви піддавалися впливу екстремальних температур, а тепер почуваєтеся зле, то про те, що ви маєте тепловий удар, можуть свідчити такі симптоми:
- сплутаність свідомості, дезорієнтація,
- нудота і блювання,
- сильний головний біль,
- прискорене серцебиття, утруднене дихання,
- почервоніння шкіри, суха і гаряча на дотик шкіра,
- короткочасна втрата свідомості,
- підвищення температури тіла, втома.
Якщо ви підозрюєте тепловий удар у себе чи близьких, зателефонуйте за номером 103 – диспетчер допоможе вам сконтактувати з лікарем та за потреби надішле бригаду екстреної медичної допомоги.
До приїзду медиків перейдіть або перенесіть постраждалого у затінене прохолодне місце. Почніть охолоджувати постраждалого. Використовуйте прохолодні вологі рушники, льодяні пакети (прикладати на шию, пахвові западини, пах), щоб знизити температуру тіла. Якщо постраждала людина при тямі, давайте їй пити воду, але невеликими порціями. Якщо вона блює — покладіть її на бік.

Новини рубріки
У ДСНС показали перші хвилини після атаки РФ на Харків — відео
07 липня 2025 р. 18:21

У гідрометеоцентрі розповіли, якої погоди очікувати в Харкові 8 липня
07 липня 2025 р. 18:09

За тиждень на Харківщині сапери знешкодили понад 700 ворожих боєприпасів
07 липня 2025 р. 18:09