вологість:
тиск:
вітер:
Укриття чи притулок для безхатченків: дилема харківських сховищ
Ніхто не планував, що колись підвали харківських висоток будуть рятувати тисячі людей від смертельної небезпеки. Та вже понад три роки для прифронтового мегаполіса укриття є невідʼємною частиною інфраструктури. Й хоча нині люди спускаються до підземних прихистків рідше, ніж у перші місяці вторгнення, для багатьох укриття під будинком і досі лишається необхідністю.
Питання доступності та комфорту сховищ у прифронтовому місті не втрачає актуальності. Щоб найближчі безпечні місця залишалися у належному стані, місцеві нерідко самі пропонують допомогу та долучаються до контролю над ними. Як от пані Валентина. Жінка мешкає на першому поверсі й під час тривог спускається вниз рідко. Зате регулярно навідується до підвалу як добровільна наглядачка.
Це сховище виконує подвійну роль, одночасно слугуючи ще й пунктом обігріву. За тим, щоб воно було забезпеченим усім необхідним обладнанням, ретельно стежать комунальники.
Пані Ніна запевняє: сховище тут не зачиняють — воно доступне цілодобово.
Проте, як показала практика, повна доступність іноді грає злий жарт: до сховищ починають навідуватися маргінали. Це турбує містян: одні наполягають, що укриття мають бути відкритими завжди, інші впевнені — від непроханих гостей треба вішати замок.
Місто про проблему теж знає та намагається ліквідувати її наслідки. Укриття після таких відвідувачів чистять, дезінфікують та приводять до ладу.
Та у Харкові вирішили боротися не лише з наслідками, а й з причиною. Вихід знайшли у впровадженні систем автоматичного доступу, який керується відповідно до наявності повітряної тривоги.
Наразі в комунальній власності міста знаходиться 2332 найпростіших сховища. І ця цифра продовжує зростати: комісії обстежують нові підвальні приміщення, шукаючи ті, де мешканцям буде безпечно перечекати загрозу. А яким чином городяни можуть дізнатися про найближчі укриття? Перш за все, варто уважно переглядати інформаційні стенди прямо у підвалах: там є потрібні адреси та поради. А ще — у Харкові розробили спеціальний інтернет-ресурс, де всі сховища нанесені на онлайн-карту.
У місті Харкові є інтернет-ресурс «Харківський портал». Його можна знайти просто використовуючи пошукову систему в інтернеті. На цій карті відображені розміщення найближчих укриттів.

Новини рубріки

Свій бізнес з нуля у 2025: як почати власну справу з мінімальними вкладеннями
13 липня 2025 р. 19:53

В Харькове на Алексеевке сгорело кафе (фото)
13 липня 2025 р. 19:52

Небачена досі негода у Харкові: як мегаполіс оговтується після нищівного буревію
13 липня 2025 р. 19:32