вологість:
тиск:
вітер:
Небачена досі негода у Харкові: як мегаполіс оговтується після нищівного буревію
Разом із колегами Володимир та Ігор розбирають залишки своїх зруйнованих торгових точок. Їхній бізнес, як і десятки інших споруд у місті, не встояв під натиском буревію, що пронісся Харковом увечері 12 липня. Та хоча збитки чималі, підприємці тримаються бадьоро й обіцяють уже сьогодні релокуватися на іншу адресу, аби знову приймати замовлення без затримок.
Харків пережив важкий вечір і безсонну ніч. Нищівна негода залишила після себе сотні викликів для комунальників та спецслужб. 448 дерев повалено, близько тисячі гілок — обламано, 140 дахів — пошкоджено, 118 дротів — обірвано. І це лише частина зведених даних. На ранок наступного дня сліди буревію видніються повсюди, та попри потрощені стовбури, городяни вже гуляють під літнім сонцем. Серед них й Інеса з маленьким сином. Каже, минулого вечора хлопчик, дитинство якого минає у прифронтовому місті, налякався, бо думав, що у небі — не грім, а ракети.
Щойно стихія почала потроху вщухати — комунальники та спецслужби одразу взялися до роботи. Бригади працювали вночі, а після завершення комендантської години вийшли повним складом і роз’їхалися по всьому місту. Ліквідація наслідків буревію триває й досі. Зокрема, працівники “Харківблагоустрою”, “Харківзеленбуду”, “Шляхрембуду” та Центрального парку розпилюють і прибирають повалені дерева, розчищають гілки та впорядковують міські вулиці та сквери.
Насамперед комунальники поставили собі за мету розчистити дороги, трамвайні колії та проїзди до лікарень. А також разом з енергетиками й газовиками відновити усі комунальні послуги. Далі — привести до ладу решту понівечених локацій. І хоча заявок від мешканців із проханнями про допомогу надходить дедалі більше, роботи триватимуть доти, доки місто повністю не оговтається від небаченої тут досі стихії, акцентують у «Харківзеленбуді’.
У харківських парках і скверах, зокрема Сквері Стрілка, саду Шевченка та Центральному парку, постраждали не лише молоді дерева, а й насадження поважного віку. На щастя, найстаріші багатовікові дуби встояли, проте серед більш юного покоління втрат чимало. Спеціалісти говорять: плануємо ретельно обстежувати кожне дерево окремо, аби максимально зберегти все те, що ще можливо. Однак скільки часу займе повна ліквідація наслідків — поки невідомо.
Та попереду ще одне штормове попередження. Харків’янам радять бути обережними: не залишати автівки під деревами та стежити за прогнозами метеорологів.

Новини рубріки

Свій бізнес з нуля у 2025: як почати власну справу з мінімальними вкладеннями
13 липня 2025 р. 19:53

В Харькове на Алексеевке сгорело кафе (фото)
13 липня 2025 р. 19:52

У Харкові проходить виставка «ШЛЯХИ» (фоторепортаж)
13 липня 2025 р. 19:32