вологість:
тиск:
вітер:
Не пустять навіть у Польщу — кого розвернуть на кордоні без візи
Для деяких українців поїздка в Польщу може закінчитися негативно. Перетин кордону залежить від наявності одного документу, відсутність або протермінування якого стане причиною відправити мандрівника додому. Тоді доведеться оформити візу, інакше в сусідню країну не потрапити.
Сайт Новини.LIVE розповідає, кого з українців можуть розвернути на кордоні з Польщею в липні 2025 року.
Як в’їхати в Польщу з України
Наші громадяни повинні показати дійсний біометричний закордонний паспорт і мати страховку, яка покриває витрати на лікування в Польщі. На офіційному сайті Міністерства закордонних справ йдеться, що українцям дозволений безвізовий режим — подорожі територією країн Шенгенської угоди тільки з біометрією.
"Ви можете перебувати на території країн-учасниць Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180-денного проміжку часу. Відсутність у країнах Шенгенського простору безперервно протягом 90 днів дозволяє нове перебування до 90 днів", — уточнили на сайті Федерального міністерства закордонних справ.
Якщо в’їзд у Польщу відбувається з туристичною метою, достатньо мати дійсну біометрію і не вичерпаний термін перебування у зоні Шенгену. Водночас для українців, які втікають від повномасштабної війни, запровадили спрощені умови перетину кордону.
Теоретично біженців можуть пропустити з будь-якими внутрішніми документами, але на практиці польські прикордонники все частіше вимагають біометричний паспорт, хіба що людина має прописку в зоні активних бойових дій.
Плюс варто знати, що у випадку в’їзду до Польщі з метою отримання тимчасового захисту українцям дається право на легальне перебування протягом 18 місяців. Після завершення терміну можна подати заявку на видачу дозволу на тимчасове проживання (від 1 до 3 років).
"Громадяни України, а також їх чоловіки (дружини), які внаслідок російської агресії покинули свою Батьківщину, можуть перебувати на території Польщі легально впродовж 18 місяців. Це стосується осіб, які прибули до Польщі безпосередньо з України після 24 лютого 2022 року", — констатували на Gov.pl.
Кому таки доведеться зробити візу
Без візи не вдасться перетнути польський кордон таким категоріям українців:
- термін дії біометричного паспорта завершився, а мета виїзду не пов’язана з військовою агресією;
- вичерпався 90-денний період перебування у країнах Шенгенської зони;
- в’їзд відбувається не по біометричному паспорту з території держави, яка не входить до Шенгенської зони;
- ціль подорожі — легальне працевлаштування, навчання, ведення підприємницької діяльності тощо (не туризм або відвідування родичів).
Очевидно, потрібно зважати на індивідуальні обставини, коли заходить мова про поїздку в Польщу. Рішення про оформлення візи залежить від цілі вашого візиту і наявності альтернативного документу, який дозволяє вільне пересування.
Що ще варто знати українцям
Нагадаємо, в серпні 2025 року українці в Польщі можуть розраховувати на виплати від держави. Зокрема 800 злотих щомісяця дають на дитину до 18 років і 300 злотих — на підготовку до школи. Плюс доступна безплатна медицина і правова допомога.
Також ми писали, що Польща готується до запуску системи EES , яка автоматизує контроль на кордоні та посилює безпеку. Нові правила для іноземців, зокрема українців, почнуть діяти вже з жовтня 2025 року.
Новини рубріки

Гороскоп на 17 липня для всіх знаків зодіаку: що обіцяють зірки
17 липня 2025 р. 06:44
.jpg)
Прогноз погоди у Харкові на 17 липня
17 липня 2025 р. 06:15

Погода у Харкові на сьогодні, 17 липня
17 липня 2025 р. 06:05