Харківський депутат під час війни вкрав техніки на 14,5 мільйонів

22 червня 2026 р. 19:41

22 червня 2026 р. 19:41


Товариство з обмеженою відповідальністю, очолюване чиновником, уклало із комунальним підприємством договір на реконструкцію очисних споруд у місті Валки, повідомляє Офіс генпрокурора.

На виконання умов угоди фірмі перерахували понад 14,5 млн. гривень, за які підрядник придбав та передав замовнику спеціалізоване дороговартісне обладнання - занурювальні біодиски, насоси, дозувальні станції та шнекові ґрати. Усе це майно зберігалося на території комунального підприємства у Валках.

Після початку повномасштабного вторгнення рф директор фірми вирішив скористатися воєнним станом і привласнити техніку. Під приводом загрози обстрілів він запропонував керівництву КП безкоштовну допомогу у вивезенні обладнання до західної частини України.

Сторони уклали договір відповідального зберігання, за яким очільник підприємства мав перевезти майно до Чернівецької області. Однак замість цього він зберігав техніку на території домоволодіння своєї тещі у Богодухівському районі, де здійснює господарську діяльність.

Коли на початку 2024 року замовник висунув вимогу повернути обладнання, чиновник повідомив, що майно нібито було знищено внаслідок збройної агресії рф.

Таким чином комунальному підприємству завдано шкоди на суму понад 14,5 млн. гривень.

Керівник Харківської обласної прокуратури погодив підприємцю підозру за фактом привласнення чужого майна, яке перебувало у його віданні, вчиненого в особливо великих розмірах та в умовах воєнного стану.

Підписуйтеcь на наш Telegram-канал Lenta.UA - ЄДИНІ незалежні новини про події в Україні та світі

Фото: Офіс генпрокурора.

Євген Медведєв

Харківський депутат під час війни вкрав техніки на 14,5 мільйонів

Джерело: lenta.ua (Харків)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua