Мільйонна "націнка" на тракторі: на Харківщині викрили ексочільницю КП

25 червня 2026 р. 12:42

25 червня 2026 р. 12:42


На Харківщині вручено підозру ексочільниці комунального підприємства за закупівлю трактора з переплатою.

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі, передає "Думка".

За даними прокуратури, у березні 2023 року керівниця КП на Берестинщині звернулася до сільської ради з проханням виділити кошти на придбання трактора з навісним обладнанням та причепа для потреб громади, після чого з місцевого бюджету на поповнення статутного капіталу підприємства було спрямовано 3 млн гривень.

У подальшому вона уклала із товариством з обмеженою відповідальністю договір про закупівлю на понад 2,7 млн гривень, які згодом у повному обсязі перерахували фірмі.

Однак очільниця підприємства проігнорувала визначену методику аналізу ринку та порівняння цінових показників. Як з’ясувалося, реальна ринкова вартість спецтехніки була значно нижчою і складала близько 1,7 млн гривень.

Таким чином через протиправні дії посадовиці підприємство безпідставно переплатило приватній компанії понад 1 млн гривень.

За процесуального керівництва Берестинської окружної прокуратури Харківської області жінці повідомлено про підозру за фактом зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам (ч. 2 ст. 364 КК України).

Наразі підозрювана вказану посаду не обіймає.

Мільйонна "націнка" на тракторі: на Харківщині викрили ексочільницю КП

Новини Харкова сьогодні: На Харківщині чиновникам урізали зарплати після зміни статусу громади

Мільйонна "націнка" на тракторі: на Харківщині викрили ексочільницю КП

Джерело: dumka.media

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua