Трактор із націнкою понад мільйон гривень закупили для громади на Харківщині

25 червня 2026 р. 13:42

25 червня 2026 р. 13:42


25.06.2026  13:30

На Харківщині правоохоронці викрили схему переплати під час закупівлі сільгосптехніки для комунального підприємства. Бюджетні кошти були використані з істотною переплатою.

Керівниця комунального підприємства на Берестинщині, яка була уповноваженою особою з публічних закупівель, сформувала завищену вартість на придбання сільськогосподарської техніки. У результаті бюджет громади переплатив приватній компанії понад 1 млн гривень.

За даними слідства, у березні 2023 року посадовиця звернулася до сільської ради з ініціативою виділити кошти на придбання трактора з навісним обладнанням та причепа для потреб громади. Після цього з місцевого бюджету на поповнення статутного капіталу підприємства було спрямовано 3 млн гривень.

У подальшому вона уклала договір із товариством з обмеженою відповідальністю на суму понад 2,7 млн гривень, які в повному обсязі були перераховані постачальнику.

Втім, як встановили слідчі, посадовиця не застосувала передбачену методику аналізу ринку та порівняння цін. За результатами перевірки з’ясувалося, що ринкова вартість аналогічної техніки становила близько 1,7 млн гривень.

Таким чином, через завищення вартості бюджетні кошти були переплачені приватній компанії більш ніж на 1 млн гривень.

За процесуального керівництва Берестинської окружної прокуратури Харківської області жінці повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Досудове розслідування проводять слідчі Берестинського РВП ГУНП в Харківській області за оперативного супроводу СБУ.

Трактор із націнкою понад мільйон гривень закупили для громади на Харківщині

Джерело: redpost.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua