День пам'яті жертв голодоморів: українці сьогодні запалять свічки

23 листопада 2024 р. 13:03

23 листопада 2024 р. 13:03


Померлих від штучного голоду в Україні вшановують у четверту суботу листопада. День пам'яті жертв Голодомору 2024 року настає 23 листопада. Пам'ятну дату встановлено 1998 року за указом президента Леоніда Кучми.

Що відомо?

Цього дня по всій країні приспускають державні прапори, не проводять розважальних заходів. А рівно о 16:00 відбудеться традиційна загальнонаціональна хвилина мовчання. У цей час зазвичай українці запалюють свічку пам'яті.

За оцінками науковців, тільки внаслідок геноциду 1932–1933 років в Україні загинули до 10 мільйонів людей. Точну кількість жертв усіх влаштованих Москвою голодоморів в Україні встановити важко, адже радянський режим ретельно приховував свої злочини.

31 країна світу визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу. За даними Українського інституту національної пам'яті, таке рішення вже ухвалили, зокрема, парламенти Австралії, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Грузії, Еквадору, Естонії, Ісландії. А також Канади, Колумбії, Латвії, Литви, Люксембургу, Мексики, Молдови, Німеччини, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Словаччини, США, Угорщини, Франції, Хорватії та Чехії.

Цьогорічне вшанування проходить під гаслом: «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів».

Жителям окупованої Нової Каховки радять не запалювати свічки.

"Прошу не запалювати свічки пам'яті голодомору вночі вдома, будуть арешти, бережіть себе", - написала у в одній з вайберних груп користувачка. .

Що було раніше?

Рік тому на окупованій частині Херсонщині російські окупанти почали зносити пам’ятники жертвам Голодомору.

Зокрема, були зруйнувні пам’ятники у Олешківській громаді та колишньому Іванівському районі. Також був знесений пам'ятний знак у Новій Каховці. Він знаходився у ліску на вуд. Букіна.

На цьому місці жителі Нової Каховки щороку урочисто вшановували пам'ять жертв Голодомору.

Нова Каховка виникла у 1952 році на місці села Ключового. У 1932-1933 роках найбільшим населеним пунктом нинішньої території громади було селище Британи – нинішні Дніпряни. Там знаходився хлібоприймальний пункт, на який звозили зерно з навколишніх сіл. Потім його вантажили на баржі, якими по Дніпру перевозили хліб до великих міст. А на березі лежали пухлі від голоду люди. «Приходили в кожну хату і забирали все», - згадувала кілька років тому жителька Дніпрян Віра Бойко.

На Херсонщині паралельно з Голодомором 1932-1933 років відбувалися масові репресії проти селянства. Розкуркулювали ті селянські господарства, які не підтримали колективізацію. Тому наслідки Голодомору були жахливими.

Реклама

День пам'яті жертв голодоморів: українці сьогодні запалять свічки

Джерело: novakahovka.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua