вологість:
тиск:
вітер:
10 січня: День гіркого шоколаду, Всесвітній день метро, свята, іменини Анатолія, Павла і Петра
Сьогодні, 8 січня. Про свята, події та важливі дати — у щоденному дайджесті від Нижні Сірогози.City . Інформація про свята та пам’ятні дати взята з сайту “ Ділова мова ”.
10 січня 2025 року — 1052-й день протистояння України російській агресії
Схід сонця: 07:56
Захід сонця: 16:16
Тривалість дня: 8 годин 19 хвилин
Місячна фаза: зростаючий Місяць
Церковне свято 10 січня
10 січня в церковному календарі – день пам’яті святителя Григорія Ніського . Він був відомим богословом, філософом і єпископом міста Ніси в Каппадокії. Він був молодшим братом святого Василія Великого і святого Петра Севастійського. Григорій Ніський отримав чудову освіту і був наставником з красномовства. 372 року він був рукоположений святим Василієм Великим на єпископа міста Ніси. Після смерті брата Василія 379 року, Григорій важко переживав втрату свого наставника. Він брав активну участь у боротьбі з аріанством і був одним з головних діячів Другого Вселенського собору 381 року, де був доповнений Нікейський символ віри. Григорій Ніський також був одним з перших християнських богословів, який засудив рабство як гріховний інститут.
Свята та дні пам’яті 10 січня
— День 110 або День екстреного виклику в Японії (Hiyaku Toban No Hi)
— День своєрідних людей (святкуємо унікальність і химерність)
— День чорного шоколаду (користь та насолода)
— Національний день Такай у Ніуе (дата на 2025 рік. Проводять у другу п'ятницю і суботу після дня Нового року)
Цікаві свята 10 січня
10 січня святкують День гіркого шоколаду . Це неофіційне свято, яке присвячене одному з найулюбленіших видів шоколаду — гіркому, або чорному шоколаду, який славиться своїм насиченим смаком і корисними властивостями. Цей день започатковано для популяризації натурального шоколаду з високим вмістом какао. Він також покликаний нагадати про багатовікову історію шоколаду, який спершу вживали у вигляді гіркого напою.
Знаменні події 10 січня
— У 2018 році дослідники з Імперського і Королівського коледжу Лондона публікують в журналі Scientific Reports статтю про розробку нової технології 3D-біотрансляціі, яка дозволяє більш точно друкувати органи м'яких тканин, наприклад, такі як легкі.
— У 1994 році в Брюсселі на зустрічі представників країн-членів НАТО прийнято проект програми «Партнерство заради миру», до якої в 1998 році приєдналася Україна.
— У 1992 році Україна встановила дипломатичні відносини з Бразилією, Чилі та Великою Британією.
— У 1962 році сталася найбільша в історії лавин катастрофа: обвал з Невадо-Уаскаран (Перу).
— У 1946 році в Лондоні в Центральному залі Вестмінстера відбулось перше засідання Генасамблеї ООН, в якому взяли участь представники 51 країни.
— У 1942 році компанія Ford Motor Company почала виробництво автомобілів моделі Jeep.
— У 1939 році утворені Запорізька, Кіровоградська і Сумська області УРСР.
— У 1920 році заснована Ліга Націй — міжнародна організація держав.
— У 1901 році з відкриття нафтової вишки в Бюмоні (Техас) почався техаський нафтовий бум. Це була перша нафта, виявлена в США.
— У 1867 році в Японії Токугава Йосінобу став 15-м сьогуном сьогунату Едо.
— У 1863 році в Лондоні відкрилася перша міська підземна залізниця - метро. На лінії, довжиною 4 милі, було 7 станцій.
— У 1569 роц і в Любліні розпочався сейм, присвячений питанням унії польської та литовської держав. Через півроку сейм закінчився підписанням унії й утворенням Речі Посполитої.
— У 49 році до н. е. Юлій Цезар перетнув річку Рубікон і почав похід на Рим. Його виступ став початком громадянської війни, в якій загинула Римська республіка. Вираз «перейти Рубікон» з того часу став крилатим.
Народилися 10 січня
— У 1989 році — плавець, чемпіон і призер літніх Паралімпійських ігор, майстер спорту України міжнародного класу Денис Дубров.
— У 1959 році Міхаель Шенкер, гітарист, вокаліст, композитор, колишній учасник групи UFO, один із засновників груп Scorpions і Michael Schenker Group.
— У 1945 році Род Стюарт, англійський вокаліст, композитор, продюсер. Один з найвідоміших представників британського року 1970-х років.
— У 1938 році Дональд Кнут, американський вчений, «батько» сучасного програмування.
— У 1936 році Роберт Вільсон, американський фізик, лауреат Нобелівської премії (1978) за відкриття мікрохвильового реліктового випромінювання.
— У 1934 році Леонід Макарович Кравчук, перший президент незалежної України.
— У 1838 році — український поет Григорій Воробкевич.
— У 1747 році Авраам Бреге, годинникар французького флоту. Винайшов спіраль особливої форми, вніс цілий ряд інших удосконалень в годинниковий механізм.
Померли 10 січня
— У 2017 році в Гонконгу у віці 105 років померла легендарна військова кореспондентка Клер Голлінгворт, яка першою повідомила про початок Другої світової війни.
— У 2011 році Дерек Гарднер, американський інженер, розробник болідів Tyrell для Формули-1.
— У 1971 році Коко Шанель, культовий французький модельєр, легенда моди. Її — єдину зі світу моди — журнал «Tіmе» вніс до списку 100 найвпливовіших людей XX століття.
— У 1862 році Семюел Кольт, американський конструктор і промисловець, засновник компанії з виробництва револьверів.
— У 1778 році Карл Лінней (нр. 1707) шведський природодослідник, творець системи класифікації рослинного і тваринного світу, перший президент Шведської АН.
Хто святкує іменини 10 січня
День ангела святкують: Анатолій, Григорій, Макар, Павло, Петро.
Новини рубріки
До бюджетів громад Херсонщини 66 млн гривень землю
10 січня 2025 р. 12:23
Жительці Херсонщини Марії Гурській виповнюється 101 рік
10 січня 2025 р. 12:23