вологість:
тиск:
вітер:
Чи мають право українці з тимчасовим захистом в ЄС відвідувати Україну
Речник Європейської комісії пояснив, що українці під тимчасовим захистом на території ЄС мають право їздити в Україну та повертатися назад у Євросоюз, не втрачаючи посвідки на тимчасове проживання, і жодна держава ЄС не може їм це забороняти.
Джерело: речник Єврокомісії в ексклюзивному коментарі "Європейській правді"
Що відомо?
Короткочасне повернення в Україну українських біженців не повинне розглядатися національними державами ЄС як підстава для припинення дії тимчасового захисту щодо них, наголосив речник.
"Особам, які користуються тимчасовим захистом, може знадобитися повернутися в Україну з інших причин, ніж добровільне повернення, до закінчення строку дії тимчасового захисту (наприклад, для відвідування сім'ї). Тому національні органи влади не повинні розглядати будь-яке короткочасне повернення в Україну як рішення про добровільне повернення, що є підставою для анулювання посвідок на тимчасове проживання та припинення забезпечення прав, пов'язаних з тимчасовим захистом", – пояснили у Європейській комісії.
Щодо можливого терміну дозволених "відпусток" для українців з тимчасовим захистом, речник Єврокомісії зазначив, що "у Директиві про тимчасовий захист немає конкретного порогового значення максимальної тривалості відсутності в державі-члені ЄС".
Більш того, у Єврокомісії повідомили, що держави ЄС не повинні припиняти надавати українцям грошову допомогу, якщо ті на неї мають право, на час їхньої поїздки в Україну.
"Відпустка в Україні не дорівнює добровільному поверненню (в Україну). Тому під час канікул держави-члени ЄС повинні продовжувати надавати бенефіціарам права, які передбачає тимчасовий захист", – повідомив речник ЄК.
Що було раніше?
Нагадаємо, торік у червні Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для українців, які втекли до Євросоюзу від російської агресії.
Директива про тимчасовий захист надає українцям право на проживання, доступ до ринку праці, житло, соціальну, медичну та іншу допомогу.
Вона також допомагає державам-членам впорядковано та ефективно управляти прибуттям людей.
"День за днем Росія тероризує український народ своїми бомбардуваннями. Це небезпечні обставини. Ті, хто втік від російської агресії, можуть і надалі розраховувати на нашу солідарність", – зазначила державний секретар Бельгії з питань притулку та міграції Ніколь де Мур.
Наразі майже 4,2 мільйона осіб, переміщених з України, користуються тимчасовим захистом в ЄС, серед яких третина – діти.
Підтримай редакцію: переходь на головну сторінку і підтримай команду. Дякуємо, що ви з нами!
Надіслати новину: @NovakahovkaCity_bot
Новини рубріки
"Нету светы": у Новій Каховці не працюють адміністративні органи окупантів
10 січня 2025 р. 15:39