вологість:
тиск:
вітер:
Міфи про ламінування документів: чи справді заламіновані документи недійсні?
Зберігати все в пластику та целофані — невід’ємне бажання українців. Багато людей не тільки пульт від телевізора обертають в плівку, а й свідоцтво про шлюб ламінують. Проте останнім часом у соцмережах знову активно обговорюють тему, що заламіновані документи недійсні. У чому тут правда, а де маніпуляція? Що робити в такому разі розбирався Нижні Сірогози.City.
Коли захист стає перепоною
Інформація про “несправжність” заламінованих документів шириться вже не вперше. Через бажання зберегти важливі документи в ідеальному стані, запобігти їх намоканню, вигорянню чи пошкодженню, люди часто їх ламінують. Однак є одне правило — документи мають бути в оригінальному вигляді без будь-яких помарок, підписів та покращень. Тож практика ламінування може мати серйозні негативні наслідки, особливо коли йдеться про міжнародне використання документів. У цій статті розглянемо, чому ламінування документів може стати фатальною помилкою і які альтернативи існують для їх збереження.
Чи можна ламінувати офіційні документи?
Справжній бум на ламінування паперових документів розгорнувся ще в середині 1990-х років. В незалежній країні їх почали видавати у спрощеному паперовому вигляді, і з остраху затерти чи якось інакше забруднити або зіпсувати різні офіційні документи їх кинулися ламінувати.
Чи можна таке робити і які проблеми можуть виникнути потім?
Однак законодавчої заборони на ламінування документів в Україні НЕМАЄ. Закон зобов’язує держоргани, реєстраторів та інші організації працювати виключно з оригіналами документів, йдеться в повідомленні Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Коли документ заламінований, то не завжди можливо встановити його справжність. Наприклад, нотаріус зобов’язаний працювати з оригіналами документів, а наявність щільної плівки-ламінації не дає можливості встановити їх оригінальність.
Такі документи вважаються пошкодженими, та не можуть бути прийняті в роботу для вчинення нотаріальних дій.
Експертизу справжності ламінованого документа провести неможливо.
Які проблеми можуть виникнути?
При перетині кордону міграційна служба або прикордонники обґрунтовано можуть вимагати подання оригіналу замість ламінованих документів.
На ламінованому документі не можна:
— поставити штамп апостилю;
— поставити необхідні відмітки, якщо є така необхідність;
— зробити виправлення;
— внести зміни та доповнення;
Довідка . Апостиль — це спеціальна відмітка, яка підтверджує справжність печатки та підпису нотаріуса або іншого посадовця. Апостиль є необхідним для використання документів за кордоном. Він може бути виданий такими органами, як Міністерство юстиції України та Міністерство освіти і науки України, залежно від типу документа.
Наприклад, Апостиль ставиться на свідоцтвах про народження та реєстрацію шлюбу, щоб вони мали юридичну силу за кордоном. На ламінованому документі неможливо поставити цей штамп чи інші важливі відмітки.
Зокрема, нотаріус приймає в роботу лише ті заламіновані документи, ламінування яких прямо передбачено чинним законодавством: посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію ТЗ, пенсійне посвідчення, диплом про отримання освіти.
Як зберегти документи у хорошому стані
Тож пам'ятайте, що ламінування може здаватися безпечним способом захисту документів, але насправді воно може створити багато проблем у майбутньому. Тому рекомендації для зберігання документів дуже прості:
— майте спеціально виділене місце для зберігання документів;
— уникайте ламінування документів, якщо це не передбачено законодавством;
— замість ламінування використовуйте прозорі файли або папки.
Знавці радять і такий простий спосіб замість ламінації: покласти документ у файл, обрізати його до потрібного розміру і пройтися по контуру файлу гарячим ножем. На відміну від ламінованого такий документ дуже легко можна буде звільнити від плівки без пошкоджень і пред'явити там, де це буде необхідно.

Новини рубріки

Був тут поранений: воїн з Нової Каховки побував у Бучі в третю річницю звільнення міста
30 березня 2025 р. 18:42

Волонтери з Нової Каховки прибирали Одесу разом з мером Геннадієм Трухановим
30 березня 2025 р. 16:24

Дві жінки постраждали внаслідок атаки дрона у Дніпровському районі Херсона
30 березня 2025 р. 15:10