Разом ми сильні: історія переселенки Ірини Миколаївни з Херсонщини
30 березня 2025 р. 00:17
30 березня 2025 р. 00:17
Ірина Миколаївна разом з чоловіком, старшою донькою Ангеліною та молодшим сином Віктором виїхали в 2022 році з Каховки окупованого лівобережжя Херсонщини.
Як родина з ТОТ Херсонщини, будучи переселенцями, допомагає іншим, – читайте в матеріалі журналістів “Український південь”.
Місто Каховка відоме багатьом в Україні проведенням Каховських ігор, які проходили на гарній набережній з чудовими видами на Каховське водосховище, яке російські військові знищили в червні 2023 року.
Перед повномасштабною війною кожен в родині Міхеєнко займався улюбленою справою: молодший син пішов до першого класу, старша донька Ангеліна закінчувала вже школу, займалася легкою атлетикою, вона мала на той час серйозні спортивні серйозні досягнення, виступаючи на всеукраїнських і міжнародних змаганнях.
Діти росли, чоловік займався підприємництвом, Ірина – перукарською справою. У неї з дитинства сформувалося відчуття прекрасного, вона оточувала себе красивими речами, які створювала сама.
Початок повномасштабної війни повністю змінив життя родини. Це хвилювання за безпеку дітей, як і де будуть навчатися, де старша донька буде тренуватися, де брати продукти, як планувати майбутнє, коли навколо чужі прапори. Старша донька у цей час закінчувала школу, попереду на неї чекало ЗНО – і вступ до вишу. Чітка проукраїнська позиція визначила майбутнє родини.
Навесні 2022 року родина, подолавши численні блокпости російських військових, виїхала на підконтрольну територію України. Як і кожна родина переселенців зіткнулася з побутовими проблемами, шукаючи відповіді на питання, де жити, де працювати, де навчатися дітям. Старша донька, успішно здавши ЗНО, вступила на факультет фізкультури та спорту Херсонського державного університету.
Родині допомогли розв’язавати питання і з базою для її щоденних спортивних тренувань, адже вона ввійшла до Національної дефлімпійської збірної команди України з легкої атлетики. Син продовжив навчання молодшій школі. Родина виїхавши, волонтерила, допомагаючи тим, хто теж був змушений покинути рідну домівку, а також нашим військовим. Плели сітки, робили свічки, фасували продукти для переселенців, весь час згадуючи покинутий дім і затишне життя.
Діти радували своїми успіхами, але поступово потрібно було створювати умови для їх реалізації, вирішувати й житлове питання. Родина отримала тимчасове житло для ВПО у Софіївській Борщагівці. Це відразу додало сил і натхнення всім. Діти на новому місці знайшли друзів.
Син завершує вже 4 клас Каховського освітнього закладу. Ангеліна – староста групи, вже вчиться на 3 курсі на факультеті фізичного виховання та спорту Херсонського державного університету, готується до міжнародних змагань на Паралімпійських іграх.
Дорослі продовжують волонтерити й працювати, дотримуватися життєвого принципу «Разом ми сильні!». Не полишає Ірина перукарське мистецтво, допомагаючи нашим односельцям комплексу чепуритися на волонтерських засадах, та мріючи повноцінно відновити власну справу – мати свій салон. А поки все навколо оточує справжньою красою, створеною власними руками.
ЇЇ вишита бісером карта України, яку вона подарувала Делл Лой Хансену до річниці заснування Hansen Apartamens в Софіївській Борщагівці – житла для ВПО, символізує єднання і підтримку українців, які разом проходять випробування війною.
До речі, перші ряди карти Ірина зробила у вересні 2024 року разом з Делл Лой Хансеном, Вишиває вона вироби власноруч, робить декори й залюбки ділиться зі своїми знаннями на майстер-класах.
Наприкінці 2024 року Ірина провела й майстер-клас зі створення оберега для домівки для мешканців нашого комплексу.
«У нас живуть неймовірно творчі люди. Надихнув мене на створення українського старовинного оберегу мешканець нашого будинку, Олександр Дубовий. Саме він створив незвичну основу для оберега. Ця ідея була в мене давно, але все не знаходилось моменту для її втілення. Декілька років тому я відвідала один з музеїв Києва, а
саме музей іграшок, і мене охопило захоплення від стелі, яка була прикрашена різдвяними павуками (старовинні українські обереги), а полички були переповнені різноманітними виробами з усіх куточків України. У виробі всюди були присутні матеріали, які є у людей завжди під руками. Коли починаєш творити, цей процес захоплює, даруючи внутрішній спокій. Мені дуже захотілось поділитись своїм досвідом створення оберега!»,- говорить Ірина Миколаївна.
саме музей іграшок, і мене охопило захоплення від стелі, яка була прикрашена різдвяними павуками (старовинні українські обереги), а полички були переповнені різноманітними виробами з усіх куточків України. У виробі всюди були присутні матеріали, які є у людей завжди під руками. Коли починаєш творити, цей процес захоплює, даруючи внутрішній спокій. Мені дуже захотілось поділитись своїм досвідом створення оберега!»,- говорить Ірина Миколаївна.
Родина продовжує допомагати ЗСУ, постійно слідкує за новинами з лівобережжя Херсонщини, за подіями в рідному місті. Спілкується із земляками у Херсонському обласному хабі “Вільні разом”, що в Києві, разом згадуючи улюблені місця у рідному місті, вірячи, що прийде день, коли Каховка на лівобережжі Херсонщини буде звільнено від російських окупантів, коли на вулицях українського міста знов майорітимуть українські прапори.
Авторка – Лідія Григор’єва.
Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.