вологість:
тиск:
вітер:
Чи може РФ почати великий наступ на правобережжя Херсонщини
Російська армія просто зараз не має достатніх сил та засобів, щоб здійснити масштабне форсування річки Дніпро на Херсонщині, але це не означає, що наступ не відбудеться взагалі.
Про це в ефірі телемарафону розповів речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин.
Що відомо?
За його словами, зараз на Херсонщині щодня невеликі групи піхоти противника проводять розвідувально-пошукові дії. Зокрема, один-два човни намагаються висадитися в острівній зоні та провести розвідку переднього краю ЗСУ, наших укріплень, інженерних загороджень, системи вогню, яка є в цій острівній зоні. Як зазначив Волошин, такі дії ворог проводить з регулярністю до трьох на добу.
Речник розповів, що наразі українська розвідка не виявила достатньо сил та засобів противника для проведення масштабного форсування та висадки десанту росіян на правому березі Дніпра. Як пояснив військовий, здійснювати такі дії невеликими штурмовими групами немає сенсу – це не дасть противнику преференцій.
"Тут потрібна велика штурмова операція, а для її проведення необхідно зібрати багато сил та засобів. Сховати таке скупчення від сучасних засобів розвідки майже неможливо. Тому великої загрози найближчим часом не очікується. Проте противник доволі підступний, і говорити, що загрози щодо проведення форсувальної операції немає взагалі, я б не поспішав", - наголосив Волошин.
Що було раніше?
Україна не погодиться на створення 30-кілометрової демілітаризованої зони на лінії фронту, оскільки це значно підвищить ризики та призведе до втрати важливих територій.
Про це в ефірі "Українського Радіо" заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко .
Він прокоментував пропозицію спецпосланника президента США Кіта Келлога , зазначивши, що це свідчить про недостатнє розуміння ситуації на фронті.
Тимочко пояснив, що для створення такої зони потрібно відвести війська на 15 км в глибину українського тилу та на 15 км в глибину російського, що залишить територію без військових сил. Додатково, відведення бронетехніки вимагатиме ще 10-15 км, що разом може створити зону без жодних військ на відстані до 45 км від лінії зіткнення.
"Це надзвичайно небезпечно і несе величезні ризики для безпеки", - підкреслив він.
Зокрема, Тимочко зауважив, що російські окупанти категорично проти створення подібної зони на їхніх територіях, зокрема в Курській та Бєлгородській областях. Крім того, за його словами, пропозиція включає населені пункти, такі як Покровськ, Харків, Вовчанськ та Херсон, що робить її неприйнятною.
"Це пропозиція, яка йде від людей, що сидять за океаном і дивляться на карту, не розуміючи всіх військових нюансів на місці" , - додав він.

Новини рубріки

Суд визнав винним у колабораційній діяльності окупаційного директора школи на Херсонщині
12 травня 2025 р. 13:13

Російські війська знову обстріляли Корабельний район Херсона (ВІДЕО)
12 травня 2025 р. 13:08

Майже 2 000 дронових атак здійснила ворожа армія на Херсонщині за тиждень
12 травня 2025 р. 12:13