вологість:
тиск:
вітер:
Магнітні бурі в липні 2025: небезпечні дати, вплив на здоров'я і поради лікаря
Магнітні бурі охоплять нашу планету з перших днів липня. Однак за прогнозами вчених, середина літа буде більш спокійною, ніж попередні місяці. Звісно, що зараз вони дають попередній прогноз і активність Сонця може ще змінитися.
Графік магнітних бур на липень 2025
1-3 липня — очікується підвищена геомагнітна активність, можливі локальні спалахи, від Кр-4 до Кр-5
5-6 липня — вчені попереджають про магнітний геошторм рівня G1
11-12 липня — очікується сильна магнітна буря рівня G1 (від Кр-5 та вище)
16-18 липня — можливі локальні сплески до G1-G2
Що таке магнітна буря
Щоденно на Сонці відбуваються спалахи та вибухи різної інтенсивності. Найбільші з них призводять до викиду у простір великої кількості заряджених частинок. Вони дуже швидко пересуваються і можуть досягати Землі.
Коли ці частинки зустрічаються з магнітосферою нашої планети, стається збурення, яке вчені називають сонячними або магнітними бурями. Бурі розрізняють за потужністю — від слабких до сильних. Чим сильніше буря — тим гірші наслідки для людей.
Як магнітна буря впливає на людину
За даними багатьох досліджень, коливання у магнітному полі Землі не відчуваються, але вони сильно б'ють по біоритмах. Саме це призводить до погіршення самопочуття, настрою та загального стану.
Найбільш чутливі до таких коливань: люди похилого віку, метеозалежні, люди з хронічними захворюваннями, вагітні, немовлята.
Найчастіші симптоми:
Головний біль, мігрень, запаморочення, туман в голові, нудота, зниження концентрації та уважності, трибки артеріального тиску, порушення ритму серця, шум у вухах, сонливість вдень, безсоння вночі, підвищена тривожність, сильна втома, панічні настрої, апатія, агресія, дратівливість, загострення хронічних хвороб.
Що допомагає захистити свій організм
Лікарі стверджують, що повністю уникнути впливу магнітних бур — неможливо. Однак є загальні рекомендації, які допоможуть знизити негативний вплив.
Сон . Спати 7-9 годин на добу, лягати та прокидатися в один й той самий час (23:00 – 7:00). Якщо є сильна втома — брати паузу вдень на 1-2 години.
Харчування . Обмежити вживання шкідливої, жирної, соленої їжі. Обов'язково їсти у нормальному режимі — тричі на день або більше. Їжа має бути збалансована, з великим вмістом поживних речовин. Додавайте фрукти, овочі, зелень. Відмовтеся від алкоголю, енергетиків, великої кількості кави.
Вода . Дотримуйтеся водного балансу і щоденно вживайте достатню кількість звичайної чистої води.
Активність . Намагайтеся не перенавантажувати організм фізичними вправами, але й не забувайте про те, що потрібно рухатися. Зарядка зранку, вправи у залі, пробіжка, басейн.
Свіже повітря . Провітрюйте усі приміщення двічі на день — зранку та ввечері. Гуляйте у парку, лісі, сквері щодня. Якщо є можливість виїхати за місто — скористайтеся.
Стреси . Контролюйте рівень стресу, уникайте суперечок та сварок, не піддавайтеся на провокації. Не навантажуйте себе емоційно. Використовуйте: дихальну гімнастику, релаксації, медитації, йогу.
Обмежуйте перегляд новин, соцмереж, шок-контенту, особливо ввечері, за 2-3 години до сну.
Дбайте про себе . Більше відпочивайте, займайтеся приємними справами, будьте уважні до самопочуття, тримайте під руками необхідні ліки, якщо у вас є хронічні захворювання. Якщо самопочуття погіршується — звертайтеся за допомогою до лікарів.

Новини рубріки

У Херсоні відбудеться онлайн-зустріч міської влади з підприємцями
03 липня 2025 р. 13:29

У Херсоні благодійний фонд реєструє на отримання гігієнічних наборів
03 липня 2025 р. 13:01

На Херсонщині через російські обстріли поранено семеро жителів, — поліція
03 липня 2025 р. 12:33