Затверджено механізм дистанційного обстеження знищеного житла в зонах бойових дій

09 липня 2025 р. 09:05

09 липня 2025 р. 09:05


Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка дозволяє комісіям дистанційно обстежувати зруйноване житло на територіях активних бойових дій. Це рішення ухвалене в рамках програми єВідновлення та покликане спростити доступ до компенсацій для людей, які втратили свої домівки через російську агресію.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад і територій.

Дистанційне обстеження

Механізм дистанційного обстеження розробило Міністерство розвитку громад та територій України. Він стане важливим інструментом для громад, що щодня перебувають під обстрілами, де комісії не мають змоги безпечно проводити огляди на місцях. Через постійні бойові дії та небезпеку для життя комісії, які встановлюють факти руйнування, часто не можуть виїхати на місце для обстеження. Як зазначив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

«У багатьох регіонах через постійні обстріли комісії просто не можуть виїхати на місце, щоб обстежити пошкодження. Ми запускаємо механізм, який дає змогу отримати компенсацію за зруйноване житло без ризику для життя» , – наголосив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Дистанційне обстеження проводитимуть комісії, створені органами місцевого самоврядування або обласними військовими адміністраціями. Вони зможуть використовувати всі доступні інструменти дистанційного спостереження, зокрема:

  • супутникові знімки;
  • матеріали, отримані за допомогою зйомки з БПЛА;
  • фото та відео, зняті на мобільний телефон власником житла.

Вимоги до матеріалів

До матеріалів, зроблених заявниками (власниками житла), висуваються чіткі вимоги:

  • зображення мають бути кольоровими, чіткими, без дефектів;
  • фото/відео повинні містити дату, час зйомки та геолокацію;
  • має бути видно земельну ділянку, на якій розташоване зруйноване житло;
  • обов’язково – загальний ракурс і мінімум три різні ракурси, що підтверджують факт знищення;
  • на фото мають бути чітко зафіксовані руйнування конструкцій (несучі стіни, перекриття, дах);
  • важливо, щоб знімки містили ідентифікаційні ознаки об’єкта – таблички з адресою, номери будинків, вивіски або інші орієнтири.

За потреби власник може надати додаткові підтвердження: акти ДСНС, поліції або свідчення очевидців. Якщо зібраних матеріалів достатньо, комісія складає акт дистанційного обстеження та вносить його до Реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ). Це відкриває можливість для отримання житлового сертифіката, який дає право придбати нове житло в безпечному регіоні.

Рішення для ВПО

Паралельно Міністерство розвитку громад та територій розробляє додаткові рішення для внутрішньо переміщених осіб, які залишили домівки на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, готується програма компенсацій для придбання житла у безпечних регіонах.

Першими скористатися нею зможуть військовослужбовці, чиї родини були змушені евакуюватися. У межах програми планується видавати житлові ваучери, які можна буде використати для купівлі нового житла або часткової компенсації іпотеки.

Надіслати новину: @NovakahovkaCity_bot

Реклама

Затверджено механізм дистанційного обстеження знищеного житла в зонах бойових дій

Джерело: novakahovka.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua