13 липня: День рибалки, Міжнародний день головоломки та інші події, знаменні дати, свята

13 липня 2025 р. 17:44

13 липня 2025 р. 17:44


Сьогодні, 13 липня. Про свята, події та важливі дати — у щоденному дайджесті від Нижні Сірогози.City . Інформація про свята та пам’ятні дати взята з сайту “ Ділова мова ”.

13 липня 2025 року — 1236-й день протистояння України російській агресії

Схід сонця: 05:02

Захід сонця: 21:07

Тривалість дня: 16 годин 05 хвилин

Свята та дні пам’яті 13 липня

Всесвітній день року (Як "Live Aid" змінив світ)

День US Bancorp (ми добре підготовлені до цього майбутнього)

День «Порадій, що ти батан» (сьогодні вже багато хто розуміє, що бути батаном — це скоріше перевага, ніж недолік)

День інженера з санітарії в Бразилії

День інженера-будівельника в Сальвадорі (Día del ingeniero civil)

День Натана Форреста в штаті Теннесі, США (суперечлива спадщина героя і злочинця)

День батька в Уругваї (Дата на 2025 рік. Відзначається у другу неділю липня)

День картоплі фрі в США

День музики в перукарнях

День мучеників Кашміру в Пакистані (в пам'ять про людей, убитих 13 липня 1931 року урядовими військами)

День пекаря в Колумбії

День працівників електроенергетики в Аргентині (Día del Trabajador de la Energía Eléctrica)

День працівників податкових органів Білорусі (Дата на 2025 рік. Відзначається у другу неділю липня)

День раю дурнів (як відпочити від реальності та зануритися в атмосферу щастя)

День співробітників органів національної безпеки в Казахстані

Міжнародний день диригента

Міжнародний день ткачів

Національний день телекомунікацій в Аргентині (Día Nacional de las Telecomunicaciones відзначають з 1992)

Останній день Наадама в Монголії

Свято Бон в Японії або День поминання покійних (відзначається до 16 липня на заході Японії. Працюючим японцям часто дають в останній день цього свята вихідний)

Тиждень «Кожен заслуговуює на масаж» в США (дата на 2025 рік. Проводять весь наступний повний тиждень після 4 липня)

Цікаві свята 13 липня

— Щорічно другої липневої неділі Україна відзначає професійне свято – День рибалки . Подія встановлена 22 червня 1995 року.

Міжнародний день головоломки (International Puzzle Day), також відомий як День Рубіка, відзначається в день народження доктора Ерно Рубіка , винахідника культового кубика Рубіка.

Цей день присвячений вшануванню кубика Рубіка, чудової тривимірної головоломки, яку в 1974 році винайшов угорський скульптор і професор архітектури Ерно Рубік. Цей день не лише про створення цієї геніальної головоломки, це також свято радості вирішення проблем і духу інтелектуального виклику, який втілюють у собі будь-які головоломки.

Церковні свята 13 липня

— Щорічно 13 липня православна церква відзначає Собор Архангела Гавриїла . Дата святкування обрана на честь дати освячення Константинопольського храму, котрий побудували в ім’я святого у 17 сторіччі.

Знаменні події 13 липня

— У 2016 році американські та індійські вчені повідомляють, що упаковка з графена в мільйон разів краще утримує вологу, ніж звичайний пластик. Графен являє собою двовимірну аллотропную модифікацію вуглецю, утворену шаром атомів вуглецю товщиною в один атом, що знаходяться в sp²-гібридизації і з'єднані за допомогою σ- і π-зв'язків в гексагональну двовимірну кристалічну решітку.

— У 1985 році в Лондоні і Філадельфії одночасно пройшли концерти «Live Aid» на допомогу голодуючих Африки. Організатором заходу був лідер групи «Boomtown Rats» Боб Гелдоф, який зумів залучити для участі таких зірок, як Мік Джаггер, Мадонна, Тіна Тернер, Пол Маккартні, Девід Боуї, Боб Ділан. По телебаченню уявлення дивилися понад півтора мільярда глядачів в 160 країнах. СРСР виявився чи не єдиною країною, що відмовилася від показу концерту.

— У 1985 році на змаганнях в Парижі Сергій Бубка вперше подолав, в стрибках з жердиною, висоту 6 метрів.

— У 1973 році вийшов перший альбом групи «Queen».

— У 1966 році на екрани США вийшов фільм «Як вкрасти мільйон» з Одрі Хепберн і Пітером О'Тулом в головних ролях.

— У 1964 році Китайська Народна Республіка звинуватила Хрущова в капіталістичних методах управління країною.

— У 1956 році закладено наріжний камінь «Кармеліти», першого на Близькому Сході метрополітену, розташованого в місті Хайфа, Ізраїль.

— У 1951 році в Лондоні закладкою першого каменя, королевою Єлизаветою II, почалося будівництво будівлі Королівського Національного Театру.

— У 1949 році Папа римський Пій XII оголосив, що будь-який католик, свідомо і добровільно вступивший до лав компартії або іншим чином підтримуючий її, буде відлучений від церкви.

— У 1947 році в Парижі міністри закордонних справ європейських країн погодилися прийняти план відновлення Європи, запропонований держсекретарем США Джорджем Маршаллом. Від участі в конференції відмовилися країни радянського блоку і Фінляндія, але пропозиція їм приєднатися до плану і пізніше залишалося в силі.

— У 1944 році завершення масштабної повітряно-десантної операції американо-британських військ під час Другої світової війни – операції «Оверлорд» (висадка в Нормандії).

— У 1939 році Френк Сінатра записав свою першу платівку з піснею «From the Bottom of My Heart».

— У 1938 році перший телетеатр відкрився в Бостоні. За 25 центів 200 глядачів могли протягом 45 хвилин спостерігати за шоу з піснями і танцями. Сам спектакль відбувався поверхом вище і зображення передавалося вниз за допомогою телебачення.

— У 1930 році початок першого чемпіонату світу з футболу в Уругваї.

— У 1923 році британський парламент схвалив внесений леді Астор закон, що забороняв продаж алкоголю особам молодше 18 років.

— У 1920 році створено товариство Червоного Хреста України.

— У 1908 році в Лондоні відкрилися IV Олімпійські ігри. У них вперше взяли участь жінки.

— У 1897 році Гульєльмо Марконі отримав патент на радіо.

— У 1885 році в Амстердамі відкрито Державний музей.

— У 1870 році князь Отто фон Бісмарк, розіславши з Емса по дворах Європи телеграму з складеним їм в принизливому для Французької імперії дусі комюніке про минулі в цьому німецькому містечку переговори прусського короля Вільгельма I з французьким посланником Вінсентом Бенедетті, зробив свою знамениту і підступну провокацію, що увійшла в історію як «Емський депеша». Через 6 днів Французька імперія оголосила Королівству Пруссія війну, в якій вже в січні 1871 року зазнала поразки.

— У 1837 році королева Вікторія переїхала в Букінгемський палац, який став основною резиденцією королів Великобританії.

— У 1772 році британський мореплавець Джеймс Кук почав перше в історії навколосвітнє плавання із заходу на схід.

Народилися 13 липня

— У 1988 році Хе Пінпін († 2010), один з найменших людей в світі, зростанням трохи більше 74 сантиметрів.

— У 1889 році Ульріх Василь, голова Військової колегії Верховного суду СРСР у 1926-1948, генерал-полковник юстиції, один з головних організаторів сталінських репресій (підпис Ульріха стоїть на смертних вироках десяткам тисяч людей).

— У 1841 році Отто Вагнер († 1918), австрійський архітектор, майстер стилю модерн, засновник сучасної європейської архітектури.

— У 1826 році Станіслао Канниццаро ​​(† 1910), італійський вчений, засновник сучасної хімії, розмежував поняття «атом» і «молекула».

— У 1813 році Феофіл ван Гансен, австрійський архітектор данського походження, відомий своїми неокласичними проектами у Відні і Афінах.

— У 1808 році Патріс де Мак-Магон, президент Франції в 1873-79, маршал, герцог, якому вдалося придушити Паризьку комуну.

— У 1527 році Джон Ді († 1609), англійський математик і географ, королівський астролог, перший перекладач англійською мовою Евклідової Геометрії.

Померли 13 липня

— У 1965 році Вальтер Антон Карлович, український фізик, академік АН УРСР. У 1932 спільно з К. Д. Синельникова, А. І. Лейпунським і Г. Д. Латишевим вперше в СРСР здійснив розщеплення атомного ядра штучно прискореними частинками.

— У 1921 році Габріель Ліппман, французький фізик, лауреат Нобелівської премії 1908 за розробку методу кольорової фотографії, заснованого на інтерференції світла. Йому вдалося отримати першу кольорову фотографію сонячного спектру.

— У 1793 році Марат Жан-Поль (нр. 1743), один з лідерів Французької революції, був убитий Шарлотой Корде.

Хто святкує іменини 13 липня

День ангела святкують: Антон, Гаврило, Степан, Юліан.

Звідки ви читаєте наше видання Нижні Сірогози.Сity?

Це анонімно та безпечно.

всього голосів: 324

Реклама

13 липня: День рибалки, Міжнародний день головоломки та інші події, знаменні дати, свята

Джерело: nsirogozy.city