вологість:
тиск:
вітер:
Нардеп від Херсонщини анонсував скасування наказів щодо дистанційної освіти школярів
Народний депутат України по Новокаховському виборчому округу №184 Сергій Козир анонсував скасування наказів МОН №1112 та №1276 щодо дистанційної освіти.
Про це Сергій Козир повідомив на власній сторінці у фейсбуці.
Що відомо?
Він повідомив, що на зустрічі з новою премʼєр-міністеркою Юлією Свириденко звернув її увагу на накази МОН №1112 та №1276.
«Вони мають бути не доопрацьовані, вони мають бути повністю скасовані. І перероблені з нуля, з урахуванням, перш за все, реалій прифронтових територій. І вже є перший результат – мене запевнили, що в пʼятницю вони будуть скасовані», - написав народний депутат.
Сергій Козир наголосив, що саме скасування цих наказів – є умовою підтримки нового уряду.
Крім цього Козир розповів, що спілкувався з Юлією Свириденко щодо підтримки аграріїв Херсонщини. Також він розповів премʼєр-міністерці про термінову потребу в обладнанні для відновлення трансформаторів.
Що було раніше?
Міністерство освіти і науки України затвердило зміни до наказів щодо організації дистанційного навчання під час воєнного стану.
Як повідомляє міністерство, ці зміни є частиною освітньої політики “Школа офлайн”, головна мета якої — забезпечити доступ до якісної освіти кожній дитині незалежно від її місця перебування: на підконтрольній території, тимчасово окупованих землях або за кордоном. Рішення ухвалено з урахуванням пропозицій громадськості та потреб прикордонних і прифронтових регіонів.
Основні зміни
По-перше: нові вимоги до кількості учнів у дистанційних класах
Мінімальна кількість учнів у дистанційному класі — 20. Проте для окремих закладів можливі винятки:
- до 10 учнів — для шкіл на окупованих, прифронтових територіях або у сільській місцевості;
- до 15 учнів — для інших міст.
Ці правила не поширюються на спеціалізовані та спеціальні заклади освіти.
По-друге: школи можуть працювати дистанційно навіть без усіх паралелей
Навіть якщо в школі відсутні до двох паралелей класів, вона може функціонувати дистанційно. Наприклад, у школі можуть бути дистанційні 1–6 і 8–11 класи, навіть якщо немає 7 класу.
По-третє: окремий порядок для навчання за українознавчим компонентом
В одному дистанційному класі діти навчатимуться лише за однією освітньою програмою, щоб учитель міг ефективніше працювати з різними категоріями учнів: тими, хто перебуває на підконтрольній території, на ТОТ або за кордоном.
- Для дітей за кордоном: якщо дитина ходить до місцевої школи, вона може додатково навчатися дистанційно за українознавчим компонентом (5–8 годин на тиждень). Якщо ж не відвідує місцеву школу — може здобувати повну дистанційну освіту в українському закладі.
- Також доступні індивідуальні форми навчання — екстернат або сімейна форма.
- Для дітей на ТОТ: можливе навчання за педагогічним патронажем — індивідуально, з урахуванням потреб дитини та безпекової ситуації.
Навіть якщо в школі немає жодного класу, вона може працювати у форматі педагогічного патронажу, а вчитель отримає оплату за навчання конкретної дитини.
Якщо дитина евакуювалася з території бойових дій, вона може продовжувати дистанційно навчатися у своїй школі без потреби переходити до іншого закладу. Однак, якщо є можливість навчатися очно (за наявності укриття), цей формат залишається пріоритетним.
