вологість:
тиск:
вітер:
Маніпуляції контентом у західних медіа та вплив на вибори в США: добірка роспропаганди
Російська пропаганда намагається допомагати Трампу.
Один з напрямків роботи російської пропаганди - це поширення маніпуляцій, де джерелом вказані реальні статті у відомих медіа.
Однак, в републікаціях, які роблять росіяни в соціальних мережах, вони обирають лише частину контенту, який вкладається в тези пропагандистів.
Маніпуляції про житло для біженців у Франції
У соціальних мережах поширюють інформацію про те, що українських біженців нібито виселяють із соціального житла у Франції. Дописи роблять з посиланням на французьке видання Le Monde.
В повідомленнях йдеться, що нібито до 31 жовтня українці мають покинуть соціальне житло.
Це повідомлення є маніпуляцією, пише видання
“Стоп фейк”.
Насправді в матеріалі Le Monde йдеться лише про один регіон Франції — Гранд-Ест, що на сході країни, і лише про одну його префектуру — Мерт-і-Мозель. Зі 1600 переміщених осіб з України, які проживають там, наразі програмою соціального житла користується лише 591 особа; ці люди розміщені у 228 квартирах. Інші українці в регіоні інтегрувалися і знайшли для себе постійне житло, згідно з правилами перебування у Франції.
На англомовному сайті Le Monde 24 жовтня 2024 року дійсно з'явилась стаття з назвою «Французький уряд вимагає від українських біженців відмовитися від субсидованого житла». Однак у матеріалі йдеться не про всю Францію, а лише про регіон Гранд-Ест на сході країни.
«У регіоні Гранд-Ест українці, які втекли від війни, одержують листи з проханням залишити свої будинки на тій підставі, що вони не інтегрувалися. Цей захід викликав гнів українських груп», – підсумовує видання.
У матеріалі Le Monde наголошують, що в інших регіонах Франції «перехід до іншого житла пройшов гладко, без серйозних протиріч», але на сході «підтримка через інтеграцію не пройшла до кінця». Видання також зазначає, що місцеві житлові асоціації, від яких надходять листи про виселення, стверджують, що діють на прохання французького уряду. Причиною такого рішення називають те, що деякі українські біженці «не зробили з достатньою старанністю всі необхідні кроки для професійної інтеграції та автономії», щоб включити їх до загальної програми інтеграції в цьому районі. Насамперед йдеться про регіон Мерт-і-Мозель на сході Франції. Українцям пропонують знайти власне рішення для повторного розміщення, інакше, за наявності вільних місць, їм може бути запропоновано переселення в аварійне житло.
Біженці з України користуються тимчасовою посвідкою на проживання у Євросоюзі. Le Monde пояснює, що у Франції їхнє проживання ґрунтується на допомозі в оренді. Завдяки державним субсидіям асоціації здають у найм квартири, які вони надають переміщеним особам.
Таким чином, розуміємо, що йдеться лише про невелику кількість українських біженців у Франції, які проживають лише в одній префектурі на сході країни, і лише про тих, хто з різних причин не зміг знайти для себе постійне, не субсидоване житло.
Крім того, у статті згадується, що українським біженцям важко інтегруватися у Франції через адміністративні бар'єри на шляху до працевлаштування. Також нинішній статус біженців не дозволяє молодим людям отримати права водія або пройти деякі курси навчання, а лікарі не можуть отримати право на практику. Більше того, в результаті зустрічі чиновників префектури Мерт-і-Мозель із представниками двох асоціацій, правозахисниками та Союзом сімейних асоціацій департаменту адміністрація регіону підтвердила, що виселення не буде в період до зимових канікул, та обговорила, як перевести якнайбільше переміщених осіб на самозабезпечення до кінця року.
Маніпуляція статтею New York Times
Про ще один приклад маніпуляції згадав
Центр протидії дезінформації
Так, російські ропагандистські ресурси поширюють публікації з посиланням на статтю The New York Times, в якій нібито містяться підтвердження того, що українські військові обстрілюють мирне населення Курщини.
Зокрема, цитуються свідчення російської волонтерки Марії Скроб, яка розповіла виданню, що ЗСУ начебто обстрілювали цивільні автомобілі, які залишали зону бойових дій, і мирних громадян, які тікали.
Проте пропагандисти проігнорували ті частини статті, в яких зазначається, що Скроб не надала жодних доказів своїм словам, і підтвердити їх правдивість неможливо.
У статті також сказано, що влада Курської області не забезпечила евакуацію цивільних осіб і їм довелося самостійно виходити із ситуації. Крім того, видання зазначає, що російські загарбники «тисячі разів» порушували правила війни, «зі стратами, тортурами, зґвалтуваннями та насильницьким вивезенням українських дітей до росії, як це задокументовано українськими та міжнародними прокурорами». Ці факти зі статті пропагандисти також проігнорували.
Російський вплив на вибори в США
Ексзаступник шерифа округу Палм-Біч (США) Джон Марк Дуган, який втік до москви й став одним із найбільш плідних кремлівських пропагандистів, зараз прицільно атакує Камалу Гарріс, генеруючи фейки та дезінформацію.
Діяльність Дугана фінансує московський інститут, заснований «ідеологом русского мира» Олександром Дугіним. Контактною особою Дугана в Центрі геополітичних експертиз є Валерій Коровін, який торік був нагороджений путіним медаллю «За заслуги перед Вітчизною» за «виконання спеціальних завдань».
Сам Дугін, звісно ж, твердить, що «будь-які припущення про наш нібито зв'язок із гру або спроби маніпулювати іноземними журналістами чи впливати на політичний ландшафт у США абсолютно необґрунтовані». Але факти свідчать про інше, зазначають експерти.
Про неефективність санкцій проти російських медійників в ЄС
Національна рада за підтримки секретаріату Європейської платформи регуляторних органів (EPRA)
провела
опитування європейських медіарегуляторів щодо застосування ними санкцій проти ЗМІ держави-агресора.
Виявилось, що санкції ЄС не передбачають контролю та нагляду за поширенням контенту російських медіа, які потрапили під заборону мовлення, трансляції і розповсюдження.
Однією з проблем є те, що великі цифрові платформи, такі як YouTube, Facebook, TikTok, X, Telegram, не реагують на звернення медіарегуляторів країн-членів EPRA. До того ж регулятори інформують цифрових гігантів про доступні на їхніх платформах підсанкційні канали або ж контент, вироблений особами, до яких застосовані санкції, однак відповіді отримують вкрай рідко.
Також росіяни обходять санкції через реєстрацію ЗМІ у країнах Європи, які не є членами ЄС. Там вони можуть вести свою економічну діяльність, а також діяльність зі створення та поширення контенту. У такий спосіб російська дезінформація може поширюватися в ЄС у транскордонний спосіб, оминаючи санкції.
На початку жовтня сайт “Є”
ye.ua
приводив
приклад Балкан, де зареєстроване у Сербії російське медіа створює пропагандистський контент.
Ще одна проблема: санкції ЄС не передбачають обмежень і контролю за поширенням контенту підсанкційних медіаосіб. Вони спрямовані проти економічної та фінансової діяльності юридичних та фізичних осіб держави-агресора. Тобто санкції не накладають прямих зобов'язань на органи регулювання медіа щодо нагляду за контентом ЗМІ, які потрапили під заборону мовлення, трансляції і розповсюдження. Через це такий контент вільно поширюється через соцмережі, платформи спільного доступу тощо. Водночас саме контент створює найбільшу загрозу й підґрунтя для поглиблення наслідків інформаційної війни, пропаганди та негативного впливу на суспільства європейських країн.
Новини рубріки
Від шкільної парти до успішного бізнесу: історія Людмили та Дмитра Тернавських
30 жовтня 2024 р. 19:16
У громаді на Хмельниччині попрощалися із загиблим на фронті 22-річним захисником
30 жовтня 2024 р. 18:09