вологість:
тиск:
вітер:
Гільзи від снарядів, якими на Хмельниччині збивали ворожі цілі, вкрили розписом: їх розіграють, щоб зібрати кошти на ЗСУ
Благодійна лотерея стартує 1 листопада.
Понад пів сотні гільз від снарядів, якими на Хмельниччині збивали ворожі цілі, тепер вкриті малюнками-символами. Їх будуть розігрувати під час благодійної лотереї у Хмельницькому.Таким чином збиратимуть кошти на потреби українських військових.
Про це розповіла директорка Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Майя Онищук.
Хмельницький центр культури та мистецтва започаткував ініціативу спільно з хореографічною спілкою області та волонтерами ГО «Захист – об'єднання волонтерів». У розписі військової атрибутики взяли участь 18 майстрів Хмельниччини, а також учні Хмельницького профліцею.
Колосся й калина, берегиня й кобзар, різноманітні декоративні розписи… За словами Майї Онищук, кожен із майстрів залишив на гільзах свій унікальний почерк.
Гільзи від снарядів для розпису передали захисники неба Хмельниччини. Фото: автора
Майстриня Світлана Делікатна перенесла на гільзу давній розпис подільської хати села Маків, що на Кам'янеччині. Він символізує тепло та любов до рідного дому.
«Гільза… Коли тримаєш її у руках, переповнюють якісь дуже дивні відчуття. Тобто це річ, яка несе смерть і водночас ти маєш їй дати життя. На моїй гільзі розпис з комина печі села Маків. Піч для українців – чи не найсакральніша річ. Ми усі прив'язані до своєї землі, домівки. Хочемо чи не хочемо, це генетично закладено. Тож, можливо, саме тому у мене з'явився такий образ. Гільза була створена буквально за 2,5 години. Тому що просто є речі, які просто вириваються з шаленою силою з тебе назовні», - поділилась майстриня.
Світлана Делікатна тримає в руках розписану власноруч гільзу від снаряду. Фото: автора
Артоб'єкт, створений Світланою Делікатною, разом з роботами авторства інших майстрів будуть представлені на благодійній лотереї 1 листопада. Розіграш лотів буде відбуватися у соціальних мережах. Його опублікують на сторінці ГО «Захист – об'єднання волонтерів», які організовують таким чином збір на потреби українського війська.
«Дуже страшно, що наші майстри, наші учні, студенти мають працювати зі зброєю. Але, напевно, цією силою – силою мистецтва, силою любові до України – ми трансформуємо зло у вселенське добро», - зазначила виконавча директорка громадської організації ГО «Захист – об'єднання волонтерів» Леся Стебло.
Хмельницький центр культури та мистецтва започаткував ініціативу спільно з хореографічною спілкою області та волонтерами ГО «Захист – об'єднання волонтерів». У розписі брали участь також учні Хмельницького профліцею. Фото: автора
Над розписом гільз працювали 18 майстрів. Фото: автора
Кожен з мастрів залишив на гільзі свій унікальний почерк. Фото: автора
Серед лотів будуть також тубуси та скриня для зброї. Фото: автора
Джерело: ye.uaНовини рубріки
Від шкільної парти до успішного бізнесу: історія Людмили та Дмитра Тернавських
30 жовтня 2024 р. 19:16
У громаді на Хмельниччині попрощалися із загиблим на фронті 22-річним захисником
30 жовтня 2024 р. 18:09
«Укрзалізниця» запустила додатковий потяг з Києва до Кам'янця-Подільського через Хмельницький
30 жовтня 2024 р. 18:07