вологість:
тиск:
вітер:
Як російська пропаганда проводить інформаційні атаки проти України: добірка тижня
Російська пропаганда запустила дезінформаційну кампанію проти призначеного нещодавно посла України в Польщі Василя Боднара.
Російська пропаганда використовує різноманітні інструменти для поширення дезінформації проти України, намагаючись зменшити довіру партнерів та посилити паніку в середині країни.
Фейковий допис від імені посла України в Польщі
Російська пропаганда запустила дезінформаційну кампанію проти призначеного нещодавно посла України у Польщі Василя Боднара.
Зокрема, пропагандисти поширюють скриншот нібито допису на сторінці Василя Боднара в соцмережі X з критикою політики уряду Польщі щодо України. Ці публікації є фейком, на справжній сторінці дипломата такого допису немає.
“Характерно, що публікації з фальсифікованим скриншотом були поширені одночасно на проросійських сторінках у соцмережі X, також є ознаки їх штучного просування. Це вказує на те, що проти українського дипломата ведеться спланована дискредитаційна кампанія”, - зазначають у Центрі протидії дезінформації.
Російська пропаганда активно працює на погіршення відносин між Польшею та Україною.
Фейк про мобільні морги
Російські пропагандисти поширюють новину про те, що компанія Coca-Cola буцімто передала Україні у якості гуманітарної допомоги мобільні морги — мовляв, лікарні настільки переповнені, що зберігати тіла військових вже більше ніде. Пропагандисти додають, що це фото начебто було зроблено у Сумській області.
Однак ця новина повністю сфабрикована, пише видання
“Стоп Фейк”
.
Насправді на фото — мобільні котельні, які забезпечують безперебійне опалення. Про їх передачу найбільш вразливим громадам український відділ компанії Coca-Cola повідомив у своєму Instagram-акаунті, опублікувавши знімки, які пропагандисти і відредагували для створення цього фейку.
У співпраці з Червоним хрестом Coca-Cola передала Україні 60 мобільних котелень із потужністю близько 600 МВт: разом із ще 45, які були надані компанією минулого року, вони обігріватимуть до 600 тисяч квадратних метрів приміщень медичних і освітніх закладів, а також житлових будинків.
Фейк про здачу в полон
Видання
“Арміяінформ”
пише, що все частіше роспропаганда у своїх вигаданих історіях «для переконливості» посилається на американський аналітичний центр «Інститут вивчення війни».
Цього разу вони поширили, із посиланням на Інститут, фейк про те, що українські військові буцімто стали у вісім разів частіше здаватися в полон після перемоги Дональда Трампа на виборах.
Цю «новину» також нібито прокоментував головний редактор Euronews Клаус Штрунц, який назвав це «абсолютно закономірним» розвитком подій — мовляв, тепер «усім остаточно зрозуміло, що Україна приречена».
Однак цю новину і все, що з нею пов'язане, вигадали пропагандисти. Інститут вивчення війни не публікував такої інформації ані на своєму сайті, ані в соцмережах. Не існує й будь-яких реакцій на цей вкид у жодному з авторитетних західних медіа, у тому числі й Euronews.
Насправді незалежних і достовірних даних про те, скільки українських військових здається у полон, немає, адже така статистика доступна лише російській стороні, їй важко довіряти. Водночас уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що уряду відомо про понад 100 страт українських військових росіянами, які здалися чи здаються в полон. Реальних випадків може бути набагато більше, однак такі злочини важко верифікувати та юридично зафіксувати.
Фейкова обкладинка журналу
У соціальних мережах поширюється фейкова обкладинка німецького сатиричного журналу Titanic за листопад 2024 року. На ній зображений літак Повітряних сил США, за який чіпляються українці. У заголовку пишуть «Вихід Америки з України буде щось нагадувати».
Це — неправда. Оригінальна обкладинка Titanic за листопад 2024 року має інший вигляд та не стосується України, пише видання
“Вокс Чек”
.
Titanic — німецький сатиричний журнал, який виходить раз на місяць та публікує на обкладинках зображення на здебільшого політичну тематику.
Угорі справа на фейковій обкладинці вказано, що це випуск за листопад 2024 року. Утім, на офіційному сайті журналу ми знайшли оригінальну обкладинку, яка має інший вигляд та не стосується України.
Також на фейковій обкладинці є напис «Internet-Aufgabe» вгорі справа. Імовірно, автори фейку хотіли використати слово «ausgabe» (випуск) замість «aufgabe» (завдання). Таку ж помилку ми помітили на кількох інших фейкових обкладинках журналу.
Сайт “Є”
ye.ua
неодноразово приводив приклади, як за допомогою
фейкових обкладинок
відомих медіа, росіяни намагаються погіршити ставлення до України в світі.
Новини рубріки
Гостина Святого Миколая запрацює у Хмельницькому обласному театрі ляльок
03 грудня 2024 р. 16:15
На Хмельниччині автомобіль з’їхав у кювет та перекинувся: травмувалися двоє людей
03 грудня 2024 р. 15:12