Пам’ять, що єднає покоління: захід до Дня Гідності та Свободи у Городку

21 листопада 2024 р. 18:03

21 листопада 2024 р. 18:03


Городоччани згадали полеглих воїнів

21 листопада, у День Гідності та Свободи, в Городку вшанували пам’ять воїнів-земляків, які віддали свої життя за світле майбутнє України. Тематичний захід відбувся в будинку культури. Завершився молитвою та покладанням квітів до стели пам’яті «Це моє небо — це моя земля».

21 листопада у Городоцькому будинку культури городоччанки та городоччани поіменно згадали усіх полеглих воїнів.

Вшанування пам'яті полеглих воїнів. Фото: Городок.City Автор: Маріанна Шкаврон

Потім зі сцени звучала щемлива мелодія, яку виконала місцева скрипалька Леся Коморна. Далі ансамбль «Співуче джерело» заспівав пісню «Три дороги», а мати загиблого захисника Олександра Башука поділилася своїми спогадами й наголосила на важливості збереження пам’яті про Героїв.

— Мій Сашко був янголом ще за життя. Він був надзвичайно добрим, чуйним, ввічливим і справедливим. Він міг прийти на допомогу будь-коли і будь-кому, хто б цього не потребував. Його щиру посмішку, напевно, пам’ятають усі. Він мав багато друзів та багато планів. Любив життя. Та клятий ворог обірвав його. Важливо, щоб люди пам’ятали та цінували наших Героїв. Нам жаль, ми сьогодні часто чуємо: «Не треба було посилати, а тепер не треба плакати». Але мій син зробив свій свідомий вибір. Він був відважним воїном і тепер боронить нас з небес. Слава нашим Героям, — крізь сльоза промовила Ольга Башук, мати полеглого захисника.

Ольга Башук Фото: Городок.City Автор: Маріанна Шкаврон

В пам'ять про захисників

Символічно, після її промови на сцену вийшла шестирічна Соломія Карвацька, яка виконала пісню «Квітка – душа». Ведуча заходу Оксана Походонько зазначила, що саме за Соломію та таких, як вона, полягли наші воїни, а їхні побратими продовжують тримати стрій на фронті.

Соломія Карвацька Фото: Городок.City Автор: Маріанна Шкаврон

Подякували воїнам та їхнім рідним і наймолодші мешканці нашої громади — вихованці дитсадка «Берізка», які розповідали вірші. Натомість зразковий ансамбль сучасного танцю «Колібрі» подарував присутнім танець «Welcome to Ukraine», а фольклорний колектив «Щедрик» — янголів, які зробили діти Городоцької громади.

Продовжився захід на Площі Героїв Майдану. Там відбулася екуменічна молитва, після якої городоччани та городоччанки поклали квіти до стели пам’яті «Це моє небо — це моя земля», а потім переглядали відео про полеглих воїнів, яке підготували бібліотекарі.

— Такі заходи — це велика шана для усіх сімей, близькі яких віддали життя за Україну. Добре, що в Городку є така стела пам’яті. Вважаю, що люди, які були залучені до захисту свободи та незалежності, повинні жити в серці кожного українця. Тому дякую всім, хто долучається до організації таких заходів, а особливо діткам, за світле майбутнє яких боролися наші рідні, — зауважила Діана, дружина Олександра Пєлєшенка.

Діана Пєлєшенко Фото: Городок.City Автор: Маріанна Шкаврон

За словами секретаря Городоцької міської ради Олени Гріх, за роки війни Городоччина втратила 69 земляків. Ще 50 вважаються зниклими безвісти.

— Про це не можна мовчати, адже 50 родин досі чекають своїх рідних, які не повернулися із завдань. Я хочу звернутися до родин загиблих і тих, чиї близькі зникли безвісти: «Повірте, ви не одні у своєму горі. Кожна українка та кожен українець цінують подвиг ваших рідних. Бо без них у нас не було б майбутнього». Слава Україні та нашим воїнам — живим і полеглим, — наголосила Олена Гріх.

Олена Гріх Фото: Городок.City Автор: Маріанна Шкаврон

Нагадаємо, 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Ця дата об’єднує дві доленосні події для сучасної історії країни: Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року, які розпочалися саме цього дня, з інтервалом у дев’ять років.

Реклама

Пам’ять, що єднає покоління: захід до Дня Гідності та Свободи у Городку

Джерело: horodok.city