Як та чому відбуваються відключення світла пояснили у Хмельницькобленерго

23 листопада 2024 р. 10:42

23 листопада 2024 р. 10:42


Як формується графік погодинних відключень (ГПВ), коли застосовують аварійні відключення (ГАВ) та чому після включення електрики в розетці мала напруга — усі ці питання Суспільне Хмельницький роз'яснила заступниця директора зі зв'язків з громадськістю АТ "Хмельницькобленерго" Олена Гриневич.

За її словами, різниця між графіком погодинних відключень та графіком аварійних відключень (ГАВ) полягає в тому, що про погодинні відключення можна попередити заздалегідь. Вони відбуваються за сформованим графіком, тому споживачі можуть ідентифікувати свою чергу та зорієнтуватися чого очікувати.

"Формується графік погодинних відключень на основі розпорядження НЕК "Укренерго", яке надходить, зазвичай, ввечері та стосується наступного дня. Але від Укренерго протягом доби можуть надходити нові розпорядження, кількість обмежень може збільшуватися або зменшуватися, залежно від ситуації в енергосистемі та стану мереж. Не завжди НЕК "Укренерго" відображає на своїх інформаційних ресурсах оновлені розпорядження, адже це не питання інформаційної політики. Це суто оперативні дії, які доводяться до ОСР спеціалізованими каналами зв’язку".

Олена Гриневич зазначила, що дефіцит електричної енергії — не єдина причина застосування обмежень.

"Дефіциту може й не бути, але якщо внаслідок російської атаки область живиться за резервною (тимчасовою) схемою, то система просто не може передати потрібного обсягу електричної енергії. І якщо в таких випадках не застосовувати керованих відключень, можуть відбутися масштабні пошкодження електромереж".

Щодо графіка аварійних відключень (ГАВ), то він, за словами представниці Хмельницькобленерго, застосовується в екстреному порядку, виключно як захід швидкого впливу, для уникнення аварійних пошкоджень та дестабілізації енергосистеми.

Після відновлення розподілу електричної енергії не потрібно одразу вмикати всі пристрої, каже Олена Гриневич.

"Це призводить до додаткового навантаження на енергосистему та може спричинити зниження напруги. Краще зачекати 10-15 хвилин та вмикати техніку поступово".

Масована атака на енергетичну інфраструктуру — єдина причина застосування обмежень.

"Енергетики країни роблять все від них залежне аби стабілізувати енергосистему та забезпечити надійний розподіл електричної енергії для споживачів".

Реклама

Як та чому відбуваються відключення світла пояснили у Хмельницькобленерго

Джерело: starkon.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua