Деякі військовозобов’язані втратять бронь на роботі: кого це стосується

25 листопада 2024 р. 13:39

25 листопада 2024 р. 13:39


Згідно з новою постановою Кабінету міністрів України, працівники, яких підприємства хочуть забронювати від мобілізації, мають відповідати суворим вимогам. Однією з ключових умов є те, що співробітник мав бути офіційно працевлаштований на підприємстві до 18 травня 2024 року , тобто до набрання чинності нового закону про мобілізацію.

Це означає, що нові працівники, навіть у критично важливих установах, не зможуть отримати бронювання. Про це в ефірі Київ24 наголосив нардеп і член Комітету з питань економічного розвитку Богдан Кицак.

"Якщо працівник після цієї дати зʼявився на певному підприємстві і отримував бронь – наразі він такої можливості позбавляється. Це означає, що серед тієї кількості заброньованих, яка була до того, а ми говорили, що вона зросла від 900 000 до 1,6 млн, значна частина втратять статус заброньованих", – сказав Кицак.

У новій постанові уряду також передбачено, що всі відстрочки від призову на військову службу, надані рішеннями Мінекономіки та через Дію, чинні не довше ніж до 28 лютого 2025 року.

Згідно з оновленими вимогами, для державних та комунальних підприємств, а також для підприємств з державною часткою понад 50%, зберігається критерій середньої зарплати, що має бути вищою за середню зарплату в регіоні за 4-й квартал 2021 року. Для інших підприємств мінімальний поріг для середньої зарплати становить 2,5 мінімальних зарплат, або 20 тис. грн на місяць . Крім того, для співробітників, які претендують на бронювання, їхня зарплата повинна відповідати цьому порогу щонайменше протягом одного місяця останнього кварталу.

Важливим нововведенням є можливість позбавлення бронювання, якщо зарплата співробітника буде меншою за 2,5 мінімальних зарплат протягом останнього звітного кварталу.

В уряді також зазначили, що за 10 днів після ухвалення постанови міністерства та обласні держадміністрації мають переглянути критерії для визначення критично важливих підприємств, узгодивши їх із Мінекономіки та Міноборони. Міністерствам та відомствам буде надано три місяці для перегляду всіх раніше виданих статусів критичних підприємств.

Після підтвердження статусу підприємство через портал «Дія» зможе подати нову заявку на бронювання своїх співробітників, а бронювання має бути здійснене протягом 72 годин.

Оновлений порядок також передбачає можливість бронювання для співробітників підприємств критичної інфраструктури, таких як ПЕК та аварійно-відновлювальні бригади операторів зв'язку, затверджених Мінцифри. Водночас з переліку були виключені підрядники та підприємства, що обслуговують системи життєзабезпечення.

Загальна кількість заброньованих працівників в Україні становить близько 850 тис., які працюють у 20 тис. компаній.

Деякі військовозобов’язані втратять бронь на роботі: кого це стосується

Джерело: shepetivka.com.ua