вологість:
тиск:
вітер:
Тренер з Хмельницького розповів, як правильно падати під час ожеледиці
Хмельничани вже встигли випробувати “на слизькість” тротуари в обласному центрі у п’ятницю, коли місто щедро засипало снігом, а двірники та комунальна техніка до них ще не встигли дістатися. Особливо небезпечно, як виявилося, пересуватися тротуарами там, де вони викладені плиткою, яка під снігом в більшості випадків стає дуже слизька. Ризик травматизму під час ожеледиці суттєво зростає. Найчастіше у цей період люди ламають кінцівки. Найбільш вразливі частини тіла – голова, лікті й коліна. Падіння відбувається раптово, тому потрібно тренуватись групувати тіло у різних ситуаціях.
Як ходити під час ожеледиці?
Якщо людина бачить, що всюди є лід, краще приймати позу “мавпи”: трохи зігнути ноги, округлити спину, руки тримати збоку, а не в кишенях. У напівзігнутому стані людина перебуває ближче до землі, удар у такому випадку буде менш травматичний. У деяких ситуаціях можна і на колінах проповзти, щоб не впасти.
Як падати на бік?
Коли нога підбиває іншу, її треба рівно виводити в бік, руку так само, щоб не було прямого натиску на тазостегновий суглоб, зап’ястя, лікоть і плече. Коли плече опиняється під корпусом, то може зламатися ключиця, рука, травмується лікоть і зап’ястя. Голову потрібно притулити підборіддям до тіла, щільно стискати зуби. Так вдасться убезпечити щелепу від травми.
Як падати вперед?
Під час падіння вперед руки треба зігнути у ліктьовому суглобі. Падати потрібно на передпліччя, щоб не пошкодити зап’ястя. Підборіддя має бути притиснене вниз до тіла. У такому випадку можна вдаритись лобом. Але лобова кістка міцніша, краще витримує удар, ніж щелепа або ніс. Щоб убезпечити лоб від удару, є шапка. Крім того, кисті варто скласти так, щоб на них опирався лоб. Ноги мають бути напівзігнуті, тримаючи тіло над землею на носках.
Як падати назад?
Під час падіння назад руки треба розвести в бік. Завдяки цьому вдасться звести лопатки разом. Підборіддя необхідно притиснути до тіла, щоб не вдаритись потилицею. Адже від такого удару може бути струс мозку. Потрібно підійняти хребет і куприк над землею, тримаючись на п’ятках.
Що можна застосувати проти ковзання на льоду
Найпростіше, щоб не послизнутись, можна зробити захист для взуття. Потрібно взяти жерстяну кришку для консервування. Зробити у ній дірки за допомогою цвяхів. Гладенькою поверхнею притулити до підошви й закріпити на взутті. Зубчики на звороті виконуватимуть захисну функцію під час пересування льодом.
Автор: Тетяна Новак
Джерело: podillyanews.com
Новини рубріки
Майже 1000 осіб отримують допомогу вдома від соціальних працівників у Хмельницькому
25 листопада 2024 р. 17:42
Шахраї виманили у двох кам'янчанок понад 140 тисяч гривень
25 листопада 2024 р. 17:40
StatBet: завжди на передовій спортивних новин
25 листопада 2024 р. 17:40