Як зупинити насильство?

27 листопада 2024 р. 11:30

27 листопада 2024 р. 11:30


У навчальних закладах Хмельницької міської громади розпочалась всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”, яка триватиме до 10 грудня. Її мета — виховання емпатії, щирості та взаємної підтримки, що може стати основою для створення здорового суспільства, де насильству немає місця. Організатори — міський центр соціальних служб разом із партнерами, громадськими організаціями та профільним управлінням Хмельницької міської ради. Загальновідомими є факти, що явища так званого булінгу, інші форми агресії існують в підлітковому середовищі, і часто такі явища призводять до непоправної втрати як фізичного, так і ментального здоров’я в юному віці. Ця тема залишається актуальною і нині, враховуючи, що країна живе у стані постійного фізичного і психологічного насильства з боку країни агресорки. Природно, що жорстокість може трансформуватись в життя сімей, відповідно в поведінку дітей.

Як захистити, уберегти дітей від згубного впливу насильницького середовища, як розпізнавати насильника, що йому протиставляти?

Як зупинити насильство?

Як зупинити насильство?

На таку тему в гімназії №22 ім. Олега Ольжича організували інтерактивний тренінг для учнів. “Під час тренінгу ми обговорювали, що таке насильство, які його форми існують, як його розпізнати та, найголовніше, як реагувати, якщо ми стали свідками або учасниками насильства. Адже кожен з нас може стати голосом змін, — написала модераторка, учителька Олеся Мороз у Фейсбуку. — Завдяки рольовим іграм, дискусіям та творчим вправам ми створили атмосферу, в якій кожен міг відкрито висловити свої думки. Учні активно долучались до обговорень, розмірковуючи, як разом зробити світ безпечнішим та добрішим”.

До Мацьковецької гімназії Шаровецьківського старостату завітали гості — працівники мобільних бригад соціально-психологічної допомоги з лекцією “Допомога для постраждалих від домашнього насильства”. Про це розповіла на сторінці департаменту освіти й науки міської ради модераторка Галина Паскалик. “Прояви насильства порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми можемо зупинити його”, — йдеться у дописі.

Планується, що у рамках цих заходів працівники ювенальної превенції також відвідають дитячі установи, освітні заклади, щоб роз’яснити та поповнити знання підростаючого покоління щодо підвищення обізнаності про види насильства, роз’яснення правових механізмів захисту, нетерпимості до будь-яких проявів насильства. Як інформує Міністерство юстиції, в межах цьогорічної акції темою для проведення інформаційної кампанії, спрямованої на запобігання та протидію насильству, обрали “Кібернасильство”. Як уточнюється, “хоча воно відбувається віртуально, шкоди завдає реальної — репутаційної, психологічної та фізичної”.

Тетяна Руса

Як зупинити насильство?

Джерело: proskurivplus.km.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua