На Хмельниччині щонайменше удвічі збільшилась популяція вовків

27 листопада 2024 р. 13:22

27 листопада 2024 р. 13:22


Від початку повномасштабного вторгнення запроваджена заборона на полювання.

У Хмельницькій області зростає чисельність вовків. Навесні цього року зафіксували 61 особину. А на сьогодні є велика ймовірність, що цифра сягнула сотні. Про це розповів сайту «Є» заступник начальника управління Південно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Віталій Красов .

Днями зграю вовків виявили в Антонінській громаді, на території Васьківчицького лісу. Чотирьох хижаків, що гнались за кабаном, помітили єгері, які проводили діагностичний відстріл лисиці.

Стару вовчицю застрелили, молодого вовка поранили, двоє інших – відійшли у напрямку села Кучманівка, зазначили в Антонінській селищній раді. Жителів ближніх населених пунктів закликають уникати лісистих і польових місцевостей. Також попередили про можливу загрозу у самих населених пунктах, оскільки вовки здатні наближатися до людських осель у пошуках їжі.

На Хмельниччині щонайменше удвічі збільшилась популяція вовків

В Антонінській громаді єгері виявили зграю вовків. Фото: Володимир Горда / Суспільне

Як за рік змінилася чисельність вовків на Хмельниччині

Користувачі мисливських угідь ведуть щорічний облік. За їхніми даними, навесні 2024 року перебував на території області 61 вовк. Минулого року ця цифра була меншою у понад 2 рази (27 голів).

За словами Володимира Красова, чисельність вовків більша на півночі області: Шепетівщина, Ізяславщина, Білогірщина… Але на сьогодні фактично в кожному районі є випадки їх появи. Фіксувались вони й під Хмельницьким.

«Загальна статистика каже, що напочатку року 61 голову бачили. Але поведінка вовків така, що вони намагаються триматися від людей якомога далі. Тому я не думаю, що цифра достовірна на 100 відсотків. Думаю, на сьогодні вона більша. Та й взяти, до прикладу, приплід вовка – це вже більше сотні голів можна прогнозувати», - каже посадовець Південно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.

Заборона на полювання

Віталій Красов упевнений, популяція вовків надалі може рости. Причина – заборона на полювання на хижаків, яка діє з початку повномасштабного вторгнення.

«Полювання заборонено не тільки у нашій області. Воно заборонене в багатьох областях. У зв'язку з воєнним станом військова адміністрація має повноваження обмежувати певні види діяльності, які можуть нашкодити обороноздатності області і країни. Тобто на території області є об'єкти, які не повинні бачити люди масово. У зв'язку з цим на сьогодні полювання на території нашої області заборонене. Дозволене лише працівникам єгерської охорони. Однак цього недостатньо для регуляції чисельності вовків, лисиць та бродячих собак, які є присутніми в мисливських угіддях», - пояснює він.

Що варто знати про вовка

Якщо вовк не хворий на сказ, при появі людини він намагається її уникнути. Однак періодично звір може навідуватись до населених пунктів та нападати на свійських тварин.

«Зараз зимовий період, то це не стільки актуально, бо більшість худоби знаходиться у приміщенні. А от коли вона на пасовиську, то вовк може напасти на будь-яку свійську тварину. Бували випадки, коли вовк роздирав собак, що на прив'язі. Вглиб сіл вони не заходять, але заходять в крайні заселля, які розташовані трохи осторонь від населених пунктів», - зазначив Віталій Красов.

А от хворий на сказ вовк, як і будь-яка інша тварина, не усвідомлює ступінь небезпеки під час зустрічі з людиною та нападає негайно. Більшість випадків нападу вовків на людину – саме результат такого захворювання.

Нагадаємо, напочатку листопада випадок нападу хворого на сказ вовка стався у Старосинявській громаді . Хижак напав на домашню худобу та собак, які перебували на полі за три кілометри від села. Також накинувся на автомобіль, котрим приїхали господарі тварин, пошкодив бампер автівки. Господарі одразу зателефонували місцевому єгеру, який вбив вовка.

На Хмельниччині щонайменше удвічі збільшилась популяція вовків

Джерело: ye.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua