вологість:
тиск:
вітер:
У сусідів: ДТП з автобусом, напад скаженого кота, вирок ухилянту, продаж унікального артефакту
На Шепетівщині маршрутний автобус зіткнувся з легковим авто
На Шепетівщині слідчі встановлюють обставини ДТП, у якій травмувалась 48-річна жінка. Дорожньо-транспортна пригода сталася вчора, 26 грудня, близько 15:40 години в с. Карпилівка Білогірської селищної громади.
Відбулось зіткнення між автомобілями «Audi A4» під керуванням 18-річного жителя м. Остріг та маршрутним автобусом «Mersedec Benz», за кермом якого перебував 46-річний житель м. Рівне.
Внаслідок автопригоди 48-річна пасажирка «Audi A4» отримала тілесні ушкодження. Пасажири автобуса не травмувалися.
За даним фактом слідчі Шепетівського райуправління поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України і наразі встановлюють усі обставини події.
Поліція Хмельницької області
В Ізяславській громаді скажений кіт напав на людей
На території Ізяславської територіальної громади Шепетівського району цьогоріч в грудні місяці зареєстровано випадок захворювання на сказ у домашнього кота.
Від нападу скаженої тварини постраждали дві особи, які отримують антирабічне лікування. Враховуючи, що в поточному році в Україні реєструвалися випадки захворювання на сказ у людей, тому про це захворювання слід знати, як і заходи, що допоможуть вберегтись від такої недуги.
Сказ — гостре інфекційне захворювання, яким хворіють як тварини так і люди, викликається нейротропним вірусом. У людини захворювання на сказ проявляється підвищеною нервовою напругою, боязню води, світла, навіть рух повітря спричиняє значні страждання, паралічем і закінчується смертю. Якщо людина захворіла, вилікувати її вже не можливо. Це захворювання у людини можна лише попередити.
Засуджено славутчанина через відмову отримувати повістку
За публічного обвинувачення Шепетівської окружної прокуратури суд визнав винним 32-річного жителя м. Славута в ухиленні від призову на військову службу (ст. 336 КК України). Його засуджено до 3 років позбавлення волі.
У ході судового розгляду прокурором доведено, що чоловік пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до проходження військової служби. Однак він категорично відмовився отримувати повістку і не з'явився до ТЦК для відправлення на військову службу.
Свою вину засуджений не визнав.
Вирок суду не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку.
Хмельницька обласна прокуратура
Кіберполіцейські Хмельниччини запобігли продажу унікального артефакту
Правоохоронці за заявою Національного музею історії України запобігли незаконному продажу рідкісного об'єкта культурної спадщини, якому понад 1500 років.
Про це розповіли на сторінці Кіберполіції.
Поліцейські встановили особу, яка розмістила на спеціалізованому онлайн-аукціоні лот під назвою «Срібна накладка з позолотою з солярними знаками».
На доданих фотографіях було зображено унікальну знахідку – трикутну срібну накладку, густо декоровану штемпелем, черню та ртутним золоченням.
Під час проведення комплексу оперативно-розшукових дій кіберполіцейські встановили дані продавця, який намагався збути артефакт через анонімні акаунти.
Наразі об’єкт культурної спадщини вилучено та направлено для проведення комплексної комісійної та мистецтвознавчої експертизи, а також експертизи сплавів та металів.
Слідчі розслідують кримінальне провадження за ч. 1 ст. 193 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.
У Кіберполіції наголошують: відповідно до ч. 4 ст. 343 Цивільного кодексу України у разі виявлення скарбу, що становить культурну цінність, право власності на нього набуває держава.
Разом із тим, особа, яка виявила такий скарб, має право на одержання від держави винагороди у розмірі до двадцяти відсотків від його вартості на момент виявлення, якщо вона негайно повідомила Національну поліцію або органи місцевого самоврядування про знахідку і передала його.
Довідково. Предмети подібного стилю, який має назву «стиль Сьоздала», характерні для епохи Великого переселення народів і датуються в межах так званого «горизонту Качин – Сьоздала – Унтерзібінбрун» (425 – 450 роки). Їх вважають показником інтернаціональної моди варварських еліт того часу, а розповсюдження подібних артефактів маркує стрімкий рух цілих народів. Географія розповсюдження подібних знахідок вкрай строката – Скандинавія, Волинь, Крим, Угорщина, Німеччина, Північна Франція. Проте це рідкісні, одиничні знахідки.
Новини рубріки
Погода на Хмельниччині 29 грудня
28 грудня 2024 р. 19:23
Спогади класної керівниці: історія другого дня народження Героя із Сатанова
28 грудня 2024 р. 19:17
Мешканці Кам’янця-Подільського скаржаться на купи сміття у місті (ФОТО)
28 грудня 2024 р. 17:35