вологість:
тиск:
вітер:
Відійшов у вічність відомий науковець та освітянин з Хмельницького Віктор Берека
Сьогодні стало відомо, що відійшов у вічність доктор педагогічних наук, професор, член Хмельницької міської організації Національної спілки краєзнавців України й Центру дослідження історії Поділля і Південно-Східної Волині Інституту історії НАН України Берека Віктор Євгенович.
Відспівування відбудеться 8 січня 2025 року об 11.00 год за адресою вул. Толстого, 5 ( бюро ритуальних послуг)
Віктор Берека народився 25 жовтня 1954 р. в с. Струга Новоушицького району Хмельницької області. У 1972 р. вступив на фізико-математичний факультет Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту імені В. П. Затонського, який закінчив за спеціальністю «Математика».
Після інституту розпочав професійний шлях учителем математики Авратинської середньої школи Волочиського району Хмельницької області. Упродовж 1978–1985 рр. був директором цієї школи. Далі перебував на партійній роботі у Новоушицькому РК КПУ, та Хмельницького ОК КПУ.
Після проголошення незалежності України Віктор Євгенович повернувся до вчителювання в середній школі № 15 м. Хмельницького. Та вже в 1992 р. очолив Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді. Був президентом Хмельницького відділення Малої академії наук України.
Протягом 1995–2004 рр. обіймав посаду заступника начальника управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.
У 2004 р. В. Є. Берека обраний ректором Хмельницького гуманітарно-педагогічного інституту (з 2006 р. — Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія). З 2009 р. — професор кафедри практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету.
З 2014 до 2019 рр. був ректором Хмельницького обласного інституту післядипломної освіти. Після виходу на заслужений відпочинок — професор кафедри теорії та методики суспільно-гуманітарних дисциплін цього інституту.
У 2001 р. успішно захистив кандидатську дисертацію, у 2008 р. — докторську. У 2005 р. йому присвоєно вчене звання доцента, у 2011 р. — професора. У його доробкові — більш як 150 науково-педагогічних, методичних праць і навчальних посібників із теорії та історії освіти. Керівник проєктів «Енциклопедія освіти Хмельниччини» та «Енциклопедія лісового господарства Хмельниччини».
Модератор
Джерело: ngp-ua.infoНовини рубріки
Славутську громаду включено до переліку отримувачів когенераційних установок
08 січня 2025 р. 16:59
У Хмельницькому двоє рибалок провалилися під лід на Південному Бузі
08 січня 2025 р. 16:51