вологість:
тиск:
вітер:
Городоцьку область у третьому етапі МАН представлятиме 11 науковців та науковець. Хто саме
МАН 2024-25
У Городку завершився другий етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук-2024-25. За можливість представляти Городоцьку громаду на обласному рівні змагалися 23 учасників та учасниць. Перемогу здобули 11 учнів та учениць. Ще семеро посіли другі місця, а п’ятеро — треті.
Ранок дев’ятого грудня у Городоцькому ліцеї №2 був бентежним. Там до захисту своїх наукових робіт готувалися юні дослідники та дослідниці.
— Це завжди хвилюючий момент, але він вчить наших дітей сміливості, допомагає їм самоствердитися і презентувати свій продукт перед аудиторією. На мою думку, це - найголовніше. А ще — це цінний досвід. Звісно, манівці не претендують на велике відкриття, хоча такі випадки трапляються. Однак, працюючи над науковою роботою, вони дисциплінуються і вчаться використовувати певні норми та стандарти, які знадобляться їм у майбутньому під час написання магістерських, а можливо, і докторських робіт, — зауважив Сергій Рибак, начальник відділу освіти, молоді та спорту Городоцької міської ради.
Сергій Рибак Фото: Городок.City
Перед науковою конференцією він розповідав юним городоччанам та городоччанкам секрети успішного виступу. Зазначав, що найголовніше — говорити впевнено та в жодному разі не показувати свій страх.
— У такому разі аудиторія навряд чи помітить, якщо ви щось переплутаєте чи обмовитеся, — сказав освітянин.
Захист наукових робіт у Городку
Щоб вразити членів журі й отримати додаткові бали, учасники й учасниці конкурсу використовували різні методи та ставили конкурентам й конкуренткам складні питання. Хтось, як рекомендував Сергій Рибак, відкинув страх і впевнено презентував своє дослідження, хтось зробив акцент на презентації, а хтось дивував тематичним зовнішнім образом.
— Я вперше беру участь у цьому конкурсі й дуже хвилююся. Тема моєї роботи: «Українська хустка — тисячолітня традиція, чи модний аксесуар». Тож я вирішила підсилити свій виступ відповідним образом, — відмітила Ганна Вівчурко із Підлісного Олексинця.
Ганна Вівчурко Фото: Городок.City
Учень Городоцького ліцею №1 Давид Прокопчук завойовував увагу журі своєю харизмою. У перемозі він був впевнений ще перед виступом, і інтуїція його не підвела. Юнак писав наукову роботу про встановлення гуманних взаємин учнів старшого шкільного віку й виборов перше місце.
— Ця тема є дуже актуальною, тому що школа — це не лише освітня, але й соціалізуюча установа. Вважаю, що в учнівському колективі мають бути гуманні взаємини, а вчителі повинні цьому сприяти, — наголосив Давид.
Давид Прокопчук Фото: Городок.City
Більшість тем, які цього року порушували городоччани, розкривали особливості громади, у якій вони живуть. Діти досліджували історію вишу, що функціонує у Городку, локального ЗМІ, а також писали про збереження та розведення черемші, яка є досить поширеною на Городоччині та занесена до Червоної книги України.
— Серед населення є попит на цю рослину. Такий висновок я зробила після проведеного дослідження, в рамках якого зробила опитування серед різних вікових груп та двох регіонів України — західного, де черемша досить поширена в дикій природі, та південному, де вона зовсім відсутня. Крім того, я провела інформаційну кампанію щодо збереження та розведення черемші, — повідомила учениця «Winogradsky sholl» Анастасія Левандовська, яка працювала у відділенні екології та аграрних наук у секції охорона довкілля.
Фото: Городок.City
Учасники та учасниці конкурсу зазначали, що робити наукові дослідження непросто, але це корисний досвід, який точно знадобитися їм в майбутньому.
— Я вже другий рік поспіль беру участь у МАН. Для мене це випробовування. У позитивному сенсі. Минулого року я працювала у секції історичного краєзнавства. Цьогоріч — у секції журналістики. Досліджувала місцеве ЗМІ й шукала можливості покращення якості та доступності локальної інформації. Вважаю цю тему важливою, адже представники ЗМІ — це люди, які пишуть нашу історію, — зауважила учениця Городоцького ліцею №1 Єлизавета Попович.
Єлизавета Попович Фото: Городок.City
— Підіймали юні науковці й гендерну тематику, зокрема досліджували роль жінки в умовах війни. Це складна тема, тому що її дослідникам доводиться стикатися зі стереотипним судженням, яке, на жаль, досі побутує, — зауважив Сергій Рибак. — Круто те, що діти це розуміють. Адже сьогодні роль жінки надзвичайно важлива, я б навіть сказав, що ключова.
Другий етап конкурсу у Городоцькій громаді тривав тиждень — з 2 по 9 січня. Дистанційно члени журі оцінювали постери, які були обов’язковими, а також перевіряли, чи наукові роботи відповідають усім вимогам конкурсу. Захист робіт був ключовим етапом. Нагороджувала переможців та переможниць секретар Городоцької міської ради Олена Гріх.
В результаті треті місця посіли п’ятеро учасників та учасниць конкурсу:
- учениця Пільноолексинецької філії Городоцького ліцею №2 Уляна Глухманюк (секція українська література);
- учениця Городоцького ліцею №2 Катерина Гаджук (секція охорона здоров’я);
- учень Жищинецького ліцею Максим Пилипчук (секція історичне краєзнавство);
- учениця Великояромирського ліцею Євгенія Надвинична (секція історія України);
- учень Кузьминського ліцею Микола Козуб (секція журналістика).
Друге місце вибороли семеро дослідників та дослідниць:
- учениця Великояромирського ліцею Валерія Король;
- учениця Підлісноолексинецької гімназії Ганна Вівчурко;
- учениця Великолевадського ліцею Катерина Боднар;
- учениця «Winogradsky sholl» Анастасія Степанюк;
- учениця Городоцького ліцею №1 Антоніна Цісельська;
- учень Городоцького ліцею №4 Назар Гурний;
- учениця Лісоводського ліцею Ілона Наліжита.
Фіналістами та фіналістками стали:
- учениця Городоцького ліцею №1 Анна Жолобайло;
- учениця Городоцького ліцею №1 Анастасія Гзуля;
- учень Городоцького ліцею №1 Андрій Липко;
- учениця Городоцького ліцею №1 Вероніка Якубко;
- учень Городоцького ліцею №1 Давид Прокопович;
- учениця Городоцького ліцею №1 Єлизавета Попович;
- учениця «Winogradsky sholl» Іванна Кішик;
- учень «Winogradsky sholl» Роман Костюк;
- учениця «Winogradsky sholl» Вікторія Гедз;
- учениця «Winogradsky sholl» Анастасія Левандовська;
- учень Городоцького ліцею №4 Дмитро Кухар.
Зі слів консультантки Центру професійного розвитку педагогічних працівників Надії Чепурної, коли точно фіналісти будуть захищати своєї роботи в області, поки ще невідомо. Ймовірно це буде в лютому.
Новини рубріки
Суд зобов’язав визначити межі Михайлівського парку на Хмельниччині
10 січня 2025 р. 17:24
У Центр видачі гуманітарної допомоги у Хмельницькому завітали колядники
10 січня 2025 р. 17:22
Городоцький Центр ПМСД отримав нову автівку та придбав портативний апарат УЗД
10 січня 2025 р. 17:02