Що робити, якщо гроші з картки вкрали та чи несе за це відповідальність банк

21 січня 2025 р. 07:30

21 січня 2025 р. 07:30


Щоб убезпечити свої картки, варто дотримуватися рекомендацій: нікому не повідомляти PIN-код, CVV-код, термін дії картки чи паролі від онлайн-банкінгу встановити ліміти на операції та підключити SMS-оповіщення про всі транзакції не проводити платіжні операції з чужих пристроїв. Що робити, якщо гроші з картки все-таки вкрали — про це у нашій консультації.

Помітили крадіжку з банківської картки: що робити в першу чергу

Якщо ви помітили, що з картки зняло частинку коштів або всі, проте ви ніяких транзакцій не робили – потрібно негайно заблокувати банківську картку. Це найперший крок, щоб убезпечити свій банківський рахунок від подальших крадіжок та припинити доступ шахраїв до нього.

Зробити це можна трьома способами:

  • особисто звернутися до найближчого відділення банку, карткою якого ви користуєтеся;
  • зателефонувати на гарячу лінію банку, який обслуговує вашу картку;
  • заблокувати картку самостійно через онлайн-банкінг.

Оскільки зазвичай рахунок йде на хвилини й шахраї намагаються якнайшвидше зняти максимальну кількість грошей якнайшвидше, тому краще за все скористатися двома останніми способами: онлайн-банкінгом чи телефоном гарячої лінії.

Для заблокування картки через банкінг потрібно зайти у банківський мобільний додаток або на сайт банку, авторизуватися та у розділі «Налаштування» картки обрати «заблокувати». Варто бути уважними, щоб не потрапити на фішинг: це коли злочинці створюють сайт, візуально схожий. Для перевірки сайту можна скористатися онлайн-сервісом check.ema.com.ua .

Номер гарячої лінії банку вказаний на зворотній стороні пластикової картки. Працівник банку уточнить ваші паспортні дані та номер картки, яку і хочете заблокувати. Важливо пам’ятати: працівники банку ніколи і ні за яких обставин не питають ваш пароль, пін-код чи CVV/CVC код (три цифри на звороті пластикової картки).

Як повернути гроші, які вкрали з картки

Деякі банки пропонують оформити страховку від шахрайських дій з банківськими рахунками. В такому випадку, якщо у вас вкрадуть кошти з банку, вам виплатять страхову суму, яка вказана у відповідному договорі.

Якщо ви не оформлювали страховку від шахрайства, все одно варто повідомити банк про крадіжку з вашого рахунку. Тоді установа проведе внутрішнє розслідування і, можливо, поверне вкрадену у вас суму.

У будь-якому випадку, якщо ви впевнені, що нікому не передавали конфіденційну інформацію - звертайтеся до банку. Напишіть заяву про повернення списаних грошей. Банк має провести внутрішнє розслідування та може повернути кошти, якщо списання справді відбулося не з вини клієнта.

Якщо банк не повертає кошти - можна звернутися до суду.

Та обов’язково потрібно повідомити правоохоронні органи про крадіжку: це не тільки підвищить шанси повернути вкрадене, а й дасть можливість поліції викрити шахраїв та припинити їхню злочинну діяльність.

Варто звернутися до поліції із заявою про вчинення злочину. Слідчий невідкладно, але не пізніше ніж за 24 години після подання заяви про вчинене кримінальне правопорушення зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Звернутися до кіберполіції можна за телефоном гарячої лінії 0-800-505-170 або через онлайн-форму для звернення громадян за посиланням . За цим же посиланням можна потім перевірити статус розгляду звернення.

Реклама

Що робити, якщо гроші з картки вкрали та чи несе за це відповідальність банк

Джерело: starkon.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua